VW New čelné sklo odráža teplo, rozmrazuje ľad bez chemických nekonečných drôtov

- Mar 01, 2017-

Môžete si myslieť, sklo technológia nie je semeniskom pre výskum, ale Volkswagen práve vydala nový typ čelného skla, ktorá rieši niektoré veľmi bežné problémy.


Volkswagen je "klíma čelné sklo" skoncuje s viditeľnými vykurovacích telies stanovených do vyhrievané čelné sklo. Namiesto toho je tenká vrstva elektricky vodivého striebra vnútri vrstveného skla. Maximálne 400-500 wattov prechádza vrstvou, pomáha odstránenie ľadu. K dispozícii sú aj ďalšie vlákna pod stieračmi, aby im zabrániť v mraze na skle.

volkswagen-klima-windscreen.jpg

Výhody presahujú zime. Že tenká vrstva striebra, zatiaľ čo neviditeľné pre cestujúcich, sa správa ako pasívny tepelný štít, čím sa znižuje množstvo tepla, ktoré vstupuje do kabíny, ak svieti slnko. Volkswagen verí, že môže znížiť vnútornú teplotu o 15 stupňov viac než tradičné sklo.

Tento systém je trochu elegantnejší ako bežné vyhrievané čelné sklo s ktorými sa stretnete, v ktorých sa objavujú tenké vláknité drôty. Tieto drôty sú do značnej miery neviditeľný, ale za určitých podmienok, sa stanú úplne evidentné, a trochu nepríjemné. Väčšina vozidiel Jaguar Land Rover majú tento typ čelného skla.

Nezdá sa, že táto technológia prichádza do USA ešte dosť. Začne sa ako alternatíva pre rad Euro trhu automobily Volkswagen, vrátane Golf , Golf Sportsvan, Tiguan , Sharan, Passat a Passat Variant. Ceny začínajú na 340 eur, ktorý prevádza asi 365 $ v čase písania.Dvojica:Clariant uvádza Nano Silver vodivá Ink Ďalšie:Elektrochemicky Pripravený Silver Nanoflakes a nanodráty