Používanie atramentová tlač vybudovať inteligentný hybridný flexibilný obvody

- Mar 27, 2017-

Výskumníci z univerzity v Barcelone vyvinuli techniku lepenie vybudovať inteligentný hybridný flexibilný obvodov pomocou nanočastice striebra atrament atramentovej tlačiarni.

Potreba rýchle zatiaľ spoľahlivý a lacný proces rozvoja obvody, ktorý tiež pomáha znížiť environmentálny vplyv štandardné výrobné procesy bola základom pre rozvoj lepenie techniky. Vedci zvolili nanočastice striebra pre atrament, pretože je široko dostupné a ľahko reprodukovať do stabilnej atramentu. Striebro, zatiaľ čo sama nie je lacné, je suma v procese bola dostatočne nízka na to, aby náklady techniky dole, vedci hovoria.

Cieľom projektu bolo používať rovnaké zariadenie zároveň zlepšiť výkonnosť štandardného kremíka-založený výrobný pomocou atramentovú tlač pre obvodov a lepenie lupienkov. andquot; Sme vyvinuli niekoľko elektroniky obvody s atramentovú tlač a koľkokrát sme mali vložiť povrchu zabudované zariadenia (SMD) čip na dosiahnutie cieľov,"hovorí Javier Arres, člen výskumného tímu na Barcelonskej univerzite. "Náš prístup bol používať jeden stroj pre lepenie, ktorý bol použitý pre plošnými."

Ako to urobili

Lepenie techniky, kvapôčky atramentu strieborné boli uložené v blízkosti prekrývanie medzi SMD zariadení podložky a tlačené spodnej vodivé cesty. Atrament potom tiekol cez rozhranie podľa Kapilarita a vzlínavosť. Táto pracoval ako špongia, ako malé dutín absorbuje tekutiny, umožňujúce tekutiny byť vypracované z povrchu.

Strieborných nanočastíc (AgNP) atrament má vysokú elektrickú vodivosť po tepelným procesom pri veľmi nízkych teplotách, a vedci boli schopní tvoriť vysoký elektrický vodivé prepojenia počas procesu. Výskumníci boli schopní vytvoriť inteligentný hybridný flexibilný okruh na papieri, kde rôzne SMDs kde je montované AgNP atrament.

Rozvoj by mohli mať dôsledky pre budúce žiadosti. "Veríme, že našu prácu zlepší existujúce RF [rádiofrekvenčná] značky, zvýšiť a podporiť inteligentné balenie, zvýšiť nositeľná elektronika, flexibilné elektronika, papier elektroniku... naše výsledky, aby nám veriť, že všetko je možné," hovorí Arrese.


Dvojica:Študenti prezentovať ich vedecké zručnosti Ďalšie:Tlačené Elektronika: RFID snímače platforma a flexibilné funkčné fólie pre automatické spracovanie