Študenti prezentovať ich vedecké zručnosti

- Mar 24, 2017-

Great Falls College MSU bolo zabalené v utorok ráno ako Montana regiónu II vedy a strojárskom veľtrhu naštartoval.

Študentov v triedach šesť až 12 z ľadovec, Toole, Liberty, Teton, Ponderata, kaskády a Judith povodie kraja Obedové chodbách školy s ich projekt dosky a prototypy. Osemnásť škôl a niekoľko domov-škola študentov boli zastúpené.

Viac ako 150 sudcov putoval kolégia pýtala 308 stredné školy a 44 stredoškolských študentov z hypotézy záver a všetko medzi tým.

Centerville siedmej-zrovnávače Cade Hutchins hrdo demonštroval jeho tornado rúrky napriek skutočnosti, že jeho hypotézy že teplá voda by cestovať cez tornádo rýchlejšie, ako studená voda ukázal byť nesprávny.

"Myslel som, že keďže horúce molekuly sa pohybujú rýchlejšie vo vode, by to byť rýchlejšie," povedal Cade. "Som k záveru, že studené molekuly boli viac pevne zabalené, takže voda bola hustejšia a to potopená. Je to ako teplý a studený vzduch alebo oceáne prúdy."

Cade vytvorený svoj projekt s dvoma 32-unca soda fľaše a červené, plastové fľaše konektor.

Cade slúži na MacGyvering materiály spolu zo svojej skúsenosti s Centerville je NASA projektu. Ten pomáha k vytvoreniu skafander, ktoré znesú vesmírnom vákuu.

"Myslím, že keď som grow up, chcem byť inžinier."

B9326689574Z.1_20170314201824_000_GHVHNURQT.1-0.jpg

Povedal Leanne mráz, riaditeľ všeobecného vzdelávania, podnikania, technológie a transfer divízie Great Falls College MSU, cieľom tejto akcie je nadchnúť plochu študentov o vedu a inžinierstvo polia.

"To je skvelá príležitosť pre študentov všetkých vekových kategórií na obdiv svoje nadšenie pre vedu," povedal mráz.

Poschodí, Simms junior Avery Harris stál pred jej preglejkovú dosku projekt ilustrujúci najlepší spôsob, ako čistiť zdravotníckych prístrojov pre pacientov s cystickou fibrózou. Avery priblížil jej projekt s sentimentálne pripevnenie.

Avery's dedko spoliehal na zdravotníckeho vybavenia, ale často čistiť iba oplachovanie a potom odchod. Avery predstaviť, tento spôsob bol neúčinný u zažehnal rast baktérií.

Avery začal pracovať na vysokej škole s lekárom, ktorého dcéra má cystickou fibrózou. Ona bola predstavená výzvou: môže ona vyvodiť, čo Metóda čistenia je najviac efektívna pre pacientov odkázaná na zdravotnícke zariadenia?

Avery používa tri rôzne druhy baktérií v jej experiment: E. coli, staph a pseudomonas aeruginosa. "To by som aj keď varu sa najúčinnejšie," povedala. "To sa ukázalo byť pravda, ale väčšina zdravotníckych zariadení je vyrobená z plastu a môže byť varené na päť minút, kým sa začne topiť."

Ona tiež experimentoval s zlaté a strieborné nanočastice vidieť, ak by zabrániť rastu. Ona k záveru, že pracovali s niektorými baktérií, ale všetky z nich nezastavil.

Mnohí študenti nadobudnú rovnako dlho prezentovaní ich projektov, rovnako ako vedenie experimenty. Dosky všetkých tvarov, veľkostí a farieb ilustruje ich metódy a výsledky s textami, fotografií a grafov.

Amanda Nix, 7-12 veda učiteľ Sunburst, povedal, táto skúsenosť je veľmi dôležité pre študentov.

"Je to medzipredmetové," Nix povedal. "Sú písanie, výskum, prezentácie a učenie nových počítačových programov pre vedu."

Sunburst študenti pracovali na projektoch takmer výlučne počas školy čas, aby každý študent mal rovnakú úroveň čas a prístup k úplným svojich experimentov.

B9326689574Z.1_20170314201824_000_G8VHNUROH.1-0.jpg

"Je to všetko urobiť v škole mohli navzájom podporovať a mať učitelia tam," Nix povedal. "To úrovňou hracie pole pre všetkých študentov, ktorí nemusia mať podporu doma."

Všetky Veda veľtrh dodávky boli poskytované študentom Sunburst miestneho sponzora.

Vysoká škola časť Veda veľtrh je sankcionované Intel International Science a strojárskom veľtrhu. Najlepšie projekty z tried strednej školy budú oprávnené k účasti v prípade vnútroštátnych ISEF v Los Angeles v máji.

Odovzdávali starosta Bob Kelly.

Veda veľtrh pokračuje v štvrtok, marca 16, žiakov. Sa začne o 8:30 hod a potrvá do 14 hod. Great Falls College MSU KMEŇOVÝCH klubu budú baviť publikum s málo vedeckých pokusov o 11:15 hod. Potom slávnostné začína o 13.00
Dvojica:Cambrios k urýchleniu Silver nanodrát prijatie Globálne sa vznikom CAM Číne Ďalšie:Používanie atramentová tlač vybudovať inteligentný hybridný flexibilný obvody