Dusičnan strieborný Charakteristika

- Nov 03, 2017 -

Dusičnan strieborný je chemikálie, používaný hlavne pre striebrenie, zrkadlo tvorby, tlače, farmaceutických a ostatných odvetví, dusičnanu strieborného vodorozpustného objektov, má žiadnu farbu, dusičnanu strieborného vysoká čistota roztoku dusičnanu strieborného na reakciu svetla viac stabilné.

V prípade, že chlorid, bromid, jodid a ďalšie reakcie bude generovať nerozpustný vo vode, nerozpustné v kyseline dusičnej, strieborná chlorid (biela zrazenina), dusičnan strieborný bromid strieborný (light žlté zrazenina), jodid strieborný (žltý zrazenina) a tak ďalej . Často sa používa test na prítomnosť iónov chloridu;

Rozpustné v éteri a glycerolu, slabo rozpustný v etanole, takmer nerozpustná v koncentrovanej kyseline dusičnej. Vodný roztok bol slabo kyslá. Roztok dusičnanu strieborného obsahuje veľké množstvo iónov striebra, takže oxidácie je silná a určitých žieravá, lekárske premno granulačného tkaniva, zriedeným roztokom dusičnanu strieborného pre očné infekcie fungicíd. Po topenia pre svetložltá tekutina, po vytvrdnutí je stále biela.

Dusičnanu strieborného v prípade čierna, rozklad organickej hmoty šedé striebro. Čistého dusičnanu strieborného je stabilný na svetle, ale kvôli všeobecnej produkt čistoty nie je dosť, jej vodný roztok a solid sú často uložené vo fľaši hnedé činidla. Dusičnan strieborný je vyhrievaný až 440 ° C sa rozkladajú na striebro, dusíka, kyslíka a oxidu dusičitého. Vodný roztok a roztok etanolu boli neutrálne na lakmusový a pH bolo asi 6. Boiling point 444 ℃ (rozklad). Tam je oxidácia. V prítomnosti organických látok, dusičnanu strieborného uzrieť svetlo sveta stáva šedá alebo čierna grayish. Dusičnan strieborný reaguje s radom reagenty pre zrážky alebo koordináciu (pozri koordinačných zlúčenín). Napríklad s sírovodíka reakcie, vznik zrážok čierna sírnik strieborný Ag2S; s draslík chrómanu reakcie, tvorba červenkastá hnedá strieborná chrómanu Ag2CrO4 zrážok; s sodíka vodíka fosfát reakcie, tvorba žlté striebro fosfát Ag3PO4 zrážok; reakcia s halogénovými iónov, tvoriť strieborný halogenid AgX zrazenina. Ale aj s rolou alkalických Silver dusičnan vzniku hnedé čierny strieborný oxid Ag2O zrážok; s úloha šťavelanu ióny tvoriť biela strieborná šťavelanu Ag2C2O4 zrážok. Dusičnan strieborný s NH3, KN - SCN - a iných reakcií vzniku rôznych koordinačných ióny.

Analytická chémia pre zrážky chloridových iónov, pracovným etalónom dusičnanu strieborného kalibračného roztoku chloridu sodného. Anorganické priemysel na výrobu iných strieborné soli. Elektronickom priemysle sa používa pri výrobe vodivé lepidlá, dusičnan strieborný nový plyn čističe, A8x molekulová síta postriebrené a rukaviciach rukavice. Fotografického priemyslu na výrobu filmu, x-ray film a fotografických filmov a iných fotografických materiálov. Galvanizácia priemysel používa striebrenie elektronických súčiastok a iné ručné práce a je tiež používaný ako postriebrené materiál pre zrkadlá a thermoses. Batérie priemysel sa používa na výrobu silver-zinok batérie. Liek používa ako fungicíd, dusičnanu strieborného korózii agent. Japonský chemický priemysel na farbenie vlasov a tak ďalej. Analytická chémia sa používa na stanovenie chlóru, brómu, jódu kyanidu a tiokyanatanu.

Bez použitia kyanidov striebro, napríklad Tio kyseliny sírovej striebra pokovovanie, striebra pokovovanie silver, strieborné imidové disulfidovou striebro, strieborné sulfosalic strieborné a ostatné hlavné soli kyseliny. Je zdrojom iónov striebra. Obsah dusičnanu strieborného na mieru striebrenie vodivosť roztoku, dusičnanu strieborného rozptyl a zrážok majú určitý vplyv. Všeobecné dávkovanie je 25-50g/L. Vodný roztok dusičnanu strieborného je znížiť organické reductant aldehydy a cukrov. Tak to je činidlo na testovanie aldehydy a cukry. Tiež používa na určenie chloridových iónov, stanovenie mangánu katalyzátor, galvanické pokovovanie, fotografie, porcelán sfarbenie.


Dvojica:Aplikácie nanočastíc striebra Ďalšie:Dusičnan strieborný významný rozdiel