Dusičnan strieborný oxidačné

- Oct 17, 2017 -

Dusičnanu strieborného je druh chemických výrobkov, používané predovšetkým v postriebrená, zrkadlo, tlač, medicíny a ďalších odvetví, dusičnanu strieborného má rozpustný vo vlastnosti vody, nemá farbu, dusičnanu strieborného vysoká čistota roztoku dusičnanu strieborného svetlo reakcie je relatívne stabilné.

Ak chloridových iónov, ióny brómu, jódu ióny, atď. Dusičnan strieborný zareaguje na výrobu nerozpustný vo vode, nerozpustné v kyseline dusičnej chlorid strieborný (biela zrazenina), bromid strieborný (light žlté zrazenina), jodid strieborný (žltý zrazenina) a tak ďalej. Preto sa často používa na testovanie existencie chloridových iónov.

Rozpustné v éteri a glycerín, slabo rozpustný v bezvodý etanol, takmer nerozpustná v koncentrovanej kyseline dusičnej. Jej vodný roztok je slabo kyslá. Roztok dusičnanu strieborného obsahuje veľké množstvo iónov striebra, tak oxidácia je silnejší, a tam je určité žieravé, dusičnanu strieborného lekárske použitie pre granuláciu tkaniva korózii hyperplázie, zrieďte roztok pre očné infekcie fungicídov. Po topenia, svetložltá tekutina je stále biela po stuhnutí.

Dusičnan strieborný je premenila silver pri organickej hmoty stáva šedej a čiernej. Čistého dusičnanu strieborného je stabilný vo svetle, ale jej vodný roztok a pevných látok sú často zadržiavaní vo fľaši hnedé činidla z dôvodu všeobecnej čistoty výrobku. Dusičnan strieborný je rozložený do striebra, dusík, kyslík dusičnanu strieborného a oxidu dusičitého, keď ohreje na 440 ℃. vodný roztok a roztok etanolu majú neutrálne reakcie na lakmusový, ph je asi 6. Boiling point 444 ℃ (rozklad). Oxidačné. V prítomnosti organickej hmoty, vidieť svetlo šedá alebo šedo-čierna. Dusičnan strieborný môže reagovať s radom činidlá na zrazenie reakcie alebo koordinácia reakcie (pozri koordinačných zlúčenín). Napríklad s sírovodíka reakcie, tvorba čierna sírnik strieborný ag2s zrážok; reakcia s chrómanu draselného, vznik zrážok červenohnedá chróm-kyselina strieborný Ag2cro4; reakcia s dihydrogenfosforečnan sodný, tvorí žlté striebro fosfát ag3po4 zrazenina; reakcia s halogénovými ióny, dusičnanu strieborného tvoriace strieborný halogenid agx zrazenina. Tiež možno alkalických akcie, formy hnedý čierna Oxidované striebro ag2o zrazenina a kyseliny šťaveľovej koreň ion akcia formulára biela kyseliny šťaveľovej strieborné Ag2c2o4 zrazenina atď. Dusičnan strieborný môže reagovať s NH3, KN a scn-tvoriť rôzne koordinácie ióny.

Analytická chémia je spotrebovaného na vyzrážanie chloridových iónov, a štandardné pracovné dusičnanu strieborného sa používa na kalibráciu roztoky chloridu sodného. Anorganické priemysle sa používa na výrobu iných strieborné soli. Elektronický priemysel sa používa pri výrobe vodivé lepidlá, dusičnanu strieborného nový plynový čistenie agentov, molekulová síta a8x postriebrená a live-pracovné rukavice. Fotosenzitívne priemysle sa používajú na výrobu fotografických materiálov ako film filmy, RTG Fotografické filmy a fotografické filmy. Galvanizačné priemyslu elektronických súčastí a ostatné remeslá postriebrené, ale aj veľký počet zrkadiel a termoska žlčníka strieborná materiál. Batérie priemysel používa na výrobu striebra zinku batérie. Dusičnanu strieborného medicíne sa používa ako baktericíd a korózneho činidla. Denné chemickom priemysle sa používa na farbenie vlasov. Analytická chémia sa používa na stanovenie chlóru, brómu, jódu kyanidu a tiokyanatanu.


Dvojica:Dusičnan strieborný Harm pre ľudské telo Ďalšie:Strieborných nanočastíc environmentálnej bezpečnosti