Bezfarebné kryštály dusičnanu strieborného

- Nov 01, 2017-

Dusičnan strieborný je bezfarebný kryštál, rozpustný vo vode. Čistého dusičnanu strieborného je stabilný na svetle, ale kvôli všeobecnej produkt čistoty nie je dosť, jej vodný roztok a solid sú často uložené vo fľaši hnedé činidla. Fotografické emulzie, strieborná, zrkadlo, tlač, medicína, farbenie vlasov, test chlorid, bromid a jodid, atď., tiež použitý v elektronickom priemysle.

Fyzikálne vlastnosti

Bezfarebný transparentné lamelové Rombická, rozpustné vo vode a amoniak, rozpustné v éteri a glycerolu, slabo rozpustný v etanole, takmer nerozpustná v koncentrovanej kyseline dusičnej. Vodný roztok bol slabo kyslá. Roztok dusičnanu strieborného obsahuje veľké množstvo iónov striebra, tak oxidácia je silný, a niektoré žieravá, lekárske premno granulačného tkaniva, zrieďte roztok pre očné infekcie fungicíd. Po topenia pre svetložltá tekutina, po vytvrdnutí je stále biela.

Chemické vlastnosti

Dusičnanu strieborného v prípade čierna, rozklad organickej hmoty šedé striebro. Čistého dusičnanu strieborného je stabilný na svetle, ale kvôli všeobecnej produkt čistoty nie je dosť, jej vodný roztok a solid sú často uložené vo fľaši hnedé činidla. Dusičnan strieborný je vyhrievaný až 440 ° C sa rozkladajú na striebro, dusíka, kyslíka a oxidu dusičitého. Vodný roztok a roztok etanolu boli neutrálne na lakmusový a pH bolo asi 6. Bod varu 444 ° C (rozklad). Tam je oxidácia. V prítomnosti organickej hmoty, uzrieť svetlo sveta stáva šedá alebo čierna grayish. Dusičnan strieborný reaguje s radom reagenty pre zrážky alebo koordináciu (pozri koordinačných zlúčenín). Napríklad s sírovodíka reakcie, vznik zrážok čierna sírnik strieborný Ag2S; s draslík chrómanu reakcie, tvorba červenkastá hnedá strieborná chrómanu Ag2CrO4 zrážok; s sodíka vodíka fosfát reakcie, tvorba žlté striebro fosfát Ag3PO4 zrážok; reakcia s halogénovými iónov, tvoriť strieborný halogenid AgX zrazenina. Ale aj s rolou lúhom, po tvorbu zrážok hnedá čierny strieborný oxid Ag2O; s úloha šťavelanu ióny tvoriť biela strieborná šťavelanu Ag2C2O4 zrážok. Dusičnan strieborný môže reagovať s NH3, KN, SCN a tak ďalej tvoria rôzne koordinácie molekúl.

Herectvo použitie

Analytická chémia pre zrážky chloridových iónov, pracovným etalónom dusičnanu strieborného kalibračného roztoku chloridu sodného. Anorganické priemysel na výrobu iných strieborné soli. Elektronickom priemysle sa používa pri výrobe vodivé lepidlá, nový plyn čističe, A8x molekulová síta postriebrené a rukaviciach rukavice. Fotografického priemyslu na výrobu filmu, x-ray film a fotografických filmov a iných fotografických materiálov. Galvanizácia priemysel používa striebrenie elektronických súčiastok a iné ručné práce a je tiež používaný ako postriebrené materiál pre zrkadlá a thermoses. Batérie priemysel sa používa na výrobu silver-zinok batérie. Liek používa ako fungicíd, korózii agent. Japonský chemický priemysel na farbenie vlasov a tak ďalej. Analytická chémia sa používa na stanovenie chlóru, brómu, jódu kyanidu a tiokyanatanu.

Bez použitia kyanidov striebro, napríklad Tio kyseliny sírovej striebra pokovovanie, striebra pokovovanie silver, strieborné imidové disulfidovou striebro, strieborné sulfosalic strieborné a ostatné hlavné soli kyseliny. Je zdrojom iónov striebra. Obsah dusičnanu strieborného na mieru striebrenie vodivosť roztoku, rozptyl a zrážky majú určitý vplyv. Všeobecné dávkovanie je 25-50g/L.

Vodný roztok dusičnanu strieborného je znížiť organické reductant aldehydy a cukrov. Tak to je činidlo na testovanie aldehydy a cukry. Tiež používa na určenie chloridových iónov, stanovenie mangánu katalyzátor, galvanické pokovovanie, fotografie, porcelán sfarbenie.

Operácia opatrenia

Uzavretý prevádzku, zlepšiť vetranie. Prevádzkovatelia musia byť osobitne školení dôsledne dodržiavať pracovné postupy. Odporúča sa, že prevádzkovateľ Noste respirátor prach hood-typ elektrické vzduchové filter, nosiť plastové Anti-Virus oblečenie, nosenie Chloropren gumové rukavice, by nie spadol na koži. Uchovávajte mimo dosahu ohňa, tepla, fajčenie na pracovisku je prísne zakázané. Od horľavých a horľavých. Vyhnite sa prachu. Vyhnite sa kontaktu s redukčné činidlá, alkaloidy a alkoholov. Ovládanie svetla na svetlo vykládky, aby nedošlo k poškodeniu obalov a kontajnerov. Vybavený zodpovedajúce rozmanitosť a množstvo oheň zariadení na pohotovostné ošetrenie úniku. Prázdne nádoby môžu byť škodlivé rezíduá.


Dvojica:Strieborných nanočastíc kontrolu rezistencie rastlín ochorenia Ďalšie:Dusičnan strieborný fyzikálne a chemické vlastnosti