Dusičnan strieborný chemickej analýzy

- Jul 21, 2017 -

Bezfarebný, bez chuti crystal transparentný alebo Biely kryštalický, dusičnanu strieborného horkú chuť. Hustota: 4,35, bod topenia, bod 212 ° C, bod varu: 440 ° C. používa sa pre fotografie, zrkadlá, dusičnan strieborný strieborné pozlátené, skryté a non-blednutiu farby, škvrny, porcelán, sfarbenie, leptanie Slonoviny a chemické analýzy

Dôležité činidiel, medikamentózne využívané ako antivírusových látok, dusičnanu strieborného astringents, novorodeneckej očné profylaxia a veterinárne použitie ako ranu a miestne zápalové liečby.

Zviera test môže viesť k hemolytická anémia a pľúcny edém, dusičnanu strieborného opakovať malých dávok strieborná injekčné, môže spôsobiť anémiu, myeloproliferation, tkanivo a organogenézy, dusičnan strieborný najmä glomerulárnej bazálnej membrány striebro pokojné, môže viesť k zhrubnutím bazálnej membrány.

Krátkodobé nadmerné podráždenie a korozívne účinky na dýchacích ciest, bronchitída,

Kože striebornej pokojný, spoločný ruky, predlaktia a iných exponovaných častí, dusičnanu strieborného ukazuje sivé a hnedé škvrny, niektorí ľudia objavia systémové kožné striebro pokojné, táto strieborné pokojná zmena je často trvalé, ľahko ustupovať, dusičnanu strieborného vplyv na dýchacie systému môže viesť k chronickej bronchitídy.

Dusičnan strieborný je silné oxidačné činidlo a hrozí nebezpečenstvo vzniku požiaru. Keď oheň je v plameňoch.

A organickej hmoty spolužitia s prípadom svetlo čierna, ak sírovodík, dusičnanu strieborného, s alebo bez svetla sú čierne. Dusičnan strieborný môžu byť rozložené vykurovanie a striebro.

Po užití dusičnanu strieborného, môže rýchlo inhalácia koncentrovaného soľ vodu, dusičnanu strieborného a 2% chlorid sodný injekcia pomaly výplach žalúdka, dusičnanu strieborného tak, že vznik zrážok chlorid strieborný a ostatné symptomatickú liečbu. Kože a slizníc očí strieborné pokoj, môže byť použitého tiosíranu sodného a draselného ferikyanidu zmes, miestnych intradermálne alebo subkonjuktivální injekcii, majú určitý efekt.

Aby sa zabránilo rozkladu roztoku dusičnanu strieborného, dusičnanu strieborného môžu byť uložené v hnedých fľaškách alebo tmavých nádobách, nízka teplota, vetranie, ďaleko organickej hmoty a ľahko oxidujú materiál na zachovanie.

Dusičnanu strieborného v prípade čierna, dusičnanu strieborného rozklad organickej hmoty šedé striebro. Čistého dusičnanu strieborného je stabilný na svetle, ale kvôli všeobecnej produkt čistoty nie je dosť, jej vodný roztok a solid sú často uložené vo fľaši hnedé činidla. Dusičnan strieborný je vyhrievaný až 440 ° C sa rozkladajú na striebro, dusíka, kyslíka a oxidu dusičitého. Vodný roztok a roztok etanolu boli neutrálne na lakmusový a mal s pH okolo 6. Bod varu 444 ° C (rozklad). Tam je oxidácia. V prítomnosti organickej hmoty, stáva dusičnanu strieborného vidieť svetlo šedá alebo čierna grayish. Dusičnan strieborný reaguje s radom reagenty pre zrážky alebo koordináciu (pozri koordinačných zlúčenín). Napríklad s sírovodíka reakcie, dusičnanu strieborného vzniku čiernych sírnik strieborný Ag2S zrážok; s draslík chrómanu reakcie, tvorba červenkastá hnedá strieborná chrómanu Ag2CrO4 zrážok; dihydrát vodíka fosfát reakcie, Silver dusičnan vzniku žlté striebro fosfát Ag3PO4 zrážok; reakcia s halogénovými ióny, dusičnanu strieborného tvorí zrazenina AgX strieborný halogenid. Dusičnan strieborný, ale aj s rolou alkalických, vznik hnedého čierny strieborný oxid Ag2O zrážok; s úloha šťavelanu ióny tvoriť biela strieborná šťavelanu Ag2C2O4 zrážok. Dusičnan strieborný môže reagovať s NH3, KN, SCN a tak ďalej tvoria rôzne komplexné ióny.


Dvojica:Dusičnan strieborný rozptýliť a zrazenina Ďalšie:Strieborných nanočastíc technológie