Dusičnan strieborný chemickej analýzy

- Jul 10, 2017 -

Bezfarebný, bez chuti crystal transparentný alebo Biely kryštalický, dusičnanu strieborného horkú chuť. Hustota: 4,35, bod topenia, bod 212 ° C, bod varu: 440 ° C. používa sa pre fotografie, zrkadlá, dusičnan strieborný strieborné pozlátené, skryté a non-blednutiu farby, škvrny, porcelán, sfarbenie, leptanie Slonoviny a chemické analýzy

Najdôležitejších látok, dusičnanu strieborného medicínsky používané ako antivírusový agentov, astringents, Novorodenecká očné profylaxia a veterinárne použitie ako ranu a miestne zápalové liečby.

Testov môže viesť k hemolytická anémia a pľúcny edém, dusičnanu strieborného opakuje malých dávok strieborná injekcia, môže spôsobiť anémiu, myeloproliferation, dusičnan strieborný tkaniva a organogenézy, najmä glomerulárnej bazálnej membrány striebra upokojiť, môže viesť k zhrubnutím bazálnej membrány.

Krátkodobé predávkovania na koži a slizniciach majú stimulujúci účinok a korózii, dýchacích ciest poškodenie priedušiek, dusičnanu strieborného dýchacích submukóznu striebro pokojné, pokoj prvýkrát objavila v spojivky, po prijatie silver striebro Dusičnan sliznice tráviaceho traktu je žieravá.

Koža silver pokojný, dusičnanu strieborného spoločnej strane predlaktia a iných exponovaných častí ukazuje sivé a hnedé škvrny, niektorí ľudia objavia systémové kožné striebro pokojné, dusičnanu strieborného Táto strieborné pokojná zmena je často trvalé, ľahko ustupovať, vplyv na dýchacie systému môže viesť k chronickej bronchitídy

Dusičnan strieborný je silné oxidačné činidlo a hrozí nebezpečenstvo vzniku požiaru. Keď oheň je v plameňoch.

A organickej hmoty koexistencie s prípadom svetla môže byť čierna, strieborná dusičnanov, ak sírovodík, s alebo bez svetla sú čierne. Môžu byť rozložené vykurovanie a striebro.

Koža: Nosiť ochranný odev, aby sa zabránilo kontaktu s pokožkou.

Oči: s chemické bezpečnostné okuliare.

Pri nadýchaní: Musia byť vybavené respirátor zabrániť nadmernému príjmu dusičnanu strieborného prachu alebo jej zmesou.

Po užití dusičnanu strieborného, dusičnan strieborný možno rýchlo inhalácia koncentrovaného slanou vodou a 2% chlorid sodný injekcia pomaly výplach žalúdka, tak, že vznik zrážok chlorid strieborný a ostatné symptomatickú liečbu. Kože a očí sliznice strieborné pokojný choroba, dusičnanu strieborného môže byť použitého tiosíranu sodného a zmes hexakyanoželezitanu draselného, miestnych intradermálne alebo subkonjuktivální injekcii, majú určitý efekt.

Aby sa zabránilo rozkladu roztoku dusičnanu strieborného, dusičnanu strieborného môžu byť uložené v hnedých fľaškách alebo tmavých nádobách, nízka teplota, vetranie, dusičnanu strieborného ďaleko organickej hmoty a ľahko oxidujú materiál na zachovanie. Metóda: II triedy.

Výskyt úniku, by mali nosiť ochranné masky a rukavíc. Opláchnite vodou, riedenie odpadových vôd

Dusičnanu strieborného v prípade čierna, dusičnanu strieborného rozklad organickej hmoty šedé striebro. Čistého dusičnanu strieborného je stabilný na svetle, ale kvôli nedostatku čistoty výrobku vo všeobecnosti jej vodný roztok a pevných látok sú často zadržiavaní vo hnedá reagenčných fľašiach. Dusičnan strieborný je vyhrievaný až 440 ° C sa rozkladajú na striebro, dusíka, kyslíka a oxidu dusičitého. Vodný roztok a roztok etanolu boli neutrálne na lakmusový a pH bolo asi 6. Bod varu 444 ° C (rozklad). Tam je oxidácia. V prítomnosti organickej hmoty, uzrieť svetlo sveta stáva šedá alebo čierna grayish. Dusičnan strieborný reaguje s radom reagenty pre zrážky alebo koordináciu (pozri koordinačných zlúčenín). Napríklad s sírovodíka reakcie, dusičnanu strieborného vzniku čiernych sírnik strieborný Ag2S zrážok; s draslík chrómanu reakcie, tvorba červenkastá hnedá strieborná chrómanu Ag2CrO4 zrážok; s sodíka vodíka fosfát reakcie, tvorba žlté striebro fosfát Ag3PO4 zrážok; reakcia s halogénovými iónov, tvoriť strieborný halogenid AgX zrazenina. Dusičnan strieborný, ale aj s rolou alkalických, vznik hnedého čierny strieborný oxid Ag2O zrážok; s úloha šťavelanu ióny tvoriť biela strieborná šťavelanu Ag2C2O4 zrážok. Dusičnanu strieborného a NH3, KN - SCN - a iných reakcií vzniku rôznych iónov.


Dvojica:Anorganická zlúčenina úlohu Ďalšie:Anorganická zlúčenina rôznorodé