Použitie dusičnanu strieborného herectvo

- Sep 01, 2017-

Dusičnan strieborný je bezfarebný kryštál, rozpustný vo vode. Čistého dusičnanu strieborného je stabilný na svetle, ale kvôli nedostatku čistoty výrobku vo všeobecnosti jej vodný roztok a pevných látok sú často zadržiavaní vo hnedá reagenčných fľašiach. Fotografické emulzie, strieborná, zrkadlo, tlač, medicína, farbenie vlasov, test chlorid, bromid a jodid, atď., tiež použitý v elektronickom priemysle.

Fyzikálne vlastnosti

Bezfarebný transparentné lamelové Rombická, rozpustné vo vode a amoniak, rozpustné v éteri a glycerolu, slabo rozpustný v etanole, takmer nerozpustná v koncentrovanej kyseline dusičnej. Vodný roztok bol slabo kyslá. Roztok dusičnanu strieborného obsahuje veľké množstvo iónov striebra, tak oxidácia je silný, a niektoré žieravá, lekárske premno granulačného tkaniva, zrieďte roztok pre očné infekcie fungicíd. Po topenia pre svetložltá tekutina, po vytvrdnutí je stále biela.

Chemické vlastnosti

Dusičnanu strieborného v prípade čierna, rozklad organickej hmoty šedé striebro. Čistého dusičnanu strieborného je stabilný na svetle, ale kvôli nedostatku čistoty výrobku vo všeobecnosti jej vodný roztok a pevných látok sú často zadržiavaní vo hnedá reagenčných fľašiach. Dusičnan strieborný je vyhrievaný až 440 ° C sa rozkladajú na striebro, dusíka, kyslíka a oxidu dusičitého. Vodný roztok a roztok etanolu boli neutrálne na lakmusový a pH bolo asi 6. Bod varu 444 ° C (rozklad). Tam je oxidácia. V prítomnosti organickej hmoty, uzrieť svetlo sveta stáva šedá alebo čierna grayish. Dusičnan strieborný reaguje s radom reagenty pre zrážky alebo koordináciu (pozri koordinačných zlúčenín). Napríklad s sírovodíka reakcie, vznik zrážok čierna sírnik strieborný Ag2S; s draslík chrómanu reakcie, tvorba červenkastá hnedá strieborná chrómanu Ag2CrO4 zrážok; dihydrát reakcie fosfát vodíka, vzniku žlté striebro fosfát Ag3PO4 zrážok; Tvoriť strieborný halogenid AgX zrazenina. Ale aj s rolou lúhom, po tvorbu zrážok hnedá čierny strieborný oxid Ag2O; s úloha šťavelanu ióny tvoriť biela strieborná šťavelanu Ag2C2O4 zrážok. Dusičnan strieborný môže reagovať s NH3, KN, SCN a tak ďalej tvoria rôzne koordinácie molekúl.

Herectvo použitie

Analytická chémia pre zrážky chloridových iónov, pracovnej referenčnej dusičnanu strieborného kalibračného roztoku chloridu sodného. Anorganické priemysel na výrobu iných strieborné soli. Elektronickom priemysle sa používa pri výrobe vodivé lepidlá, nový plyn čističe, A8x molekulová síta postriebrené a rukaviciach rukavice. Fotografického priemyslu na výrobu fotografických filmov, x-ray film a fotografických filmov a iných fotografických materiálov. Galvanizácia priemysel používa striebrenie elektronických súčiastok a iné ručné práce a je tiež používaný ako postriebrené materiál pre zrkadlá a thermoses. Batérie priemysel sa používa na výrobu silver-zinok batérie. Liek používa ako fungicíd, korózii agent. Japonský chemický priemysel na farbenie vlasov a tak ďalej. Analytická chémia sa používa na stanovenie chlóru, brómu, jódu kyanidu a tiokyanatanu.

Bez použitia kyanidov striebro, ako strieborný Tiosíran strieborné pokovovanie, chlorid strieborný pokovovanie, pokovovanie strieborných imino sírnik strieborný, kyselinou sulfosalicylovou striebrenie a ostatné hlavné soľ. Je zdrojom iónov striebra. Obsah dusičnanu strieborného na mieru striebrenie vodivosť roztoku, rozptyl a zrážky majú určitý vplyv. Všeobecné dávkovanie je 25-50g/L.

Vodný roztok dusičnanu strieborného je znížiť organické reductant aldehydy a cukrov. Tak to je činidlo na testovanie aldehydy a cukry. Tiež používa na určenie chloridových iónov, stanovenie mangánu katalyzátor, galvanické pokovovanie, fotografie, porcelán sfarbenie.


Dvojica:Strieborných nanočastíc interakcie Ďalšie:Strieborných nanočastíc dôležité aplikácia hodnota