Striebrom nanovlákien a Graphene spojiť sily pre dotyková obrazovka

- Jan 09, 2017-

Naoblasti nanomateriálovpretekanie na tin oxid replaceindium (ITO)ako transparentné dirigent, ktorý ovláda zobrazenie pixlovv dotyková obrazovka je stále plno. Videli sme materiálov vrátaneuhlíkové nanotrubice,strieborná nanodráty,aGraphenepropagované ako dediča pre túto aplikáciu.

Teraz výskumníci na University of Sussex v Anglicku zaviedlo silné contenderinto bitka nahradiť indium tin oxid:hybridného materiálu pozostávajúceho z strieborná nanodráty, ktoré sú prepojené s graphene.

"Hybridný materiál je oveľa lacnejšie, vzhľadom k tomu, že musíme použiť zlomok nanodráty bežne požadované na dosiahnutie vlastnosti ITO," vysvetľuje Alan Dalton, profesor na University of Sussex a ktorého laboratórium vykonáva výskum na e-mail interview sIEEE Spectrum. "Graphene pôsobí ako linkers medzi nanodráty, čo znamená, že sieť nemusí byť husté. Môžeme vložiť graphene na striekané sieť nanodráty filmu."

Zníženia nákladov spojených s tohto hybridného materiálu oproti strieborná nanodráty vlastnými otvára potenciál sa brať väčší podiel na trhu transparentné dirigent; to bolo predpovedal, thatdemand pre tieto vodiče budú tlačiť predaja minulosti 900 miliónov dolárov známky do roku 2025.

Vo výskume opísané v časopiseNanometrov, výskumníci ukázali, že kľúčom k výrobe materiálov je matematická technika, ktorá bola použitá predtým opísať ako zmien fázy ako zmrazenie stalo vo veľmi malých priestoroch.

"V tomto výskume sme použili matematická technika pracovať s najmenšou veľkosťou umiestňovania subpixlov môžeme urobiť bez ovplyvnenia vlastností našich nanowire elektródy," vysvetlil Matthew veľké, vedúci autor papiera, v tlačovej správe. "Výsledky nám hovoria, ako naladiť naše nanodráty požiadavkám akejkoľvek aplikácie."

Strieborná nanodráty sa ukázali byť jedným z najsľubnejších náhradných ITO. Spoločností, akoCambriosaModrá Nanopatrí medzi najvýznamnejšie obchodné podniky využívajú tejto technológie.

Dalton "strieborné nanowire a strieborné nanowire – graphene hybridy sú pravdepodobne najviac realizovateľným alternatívam existujúcich technológií," povedal v tlačovej správe.

Dalton sa domnieva, že ich nový proces zníži nielen znížiť výrobné náklady spojené s týmito materiálmi, ale aj znížiť energetické nároky materiálov, dávať to cenou a výkonom výhodu oproti konkurentom.

Dalton a jeho laboratóriu spojili forceswithM-SOLV, v Oxforde, Anglicko, spolu sa snažia uplatňovať tieto najnovšie výsledky výskumu na komerčné projekty.


Dvojica:Ako vodivé atramenty spĺňajúcimi požiadavky spotrebiteľa Ďalšie:Vodivý atrament trhy 2016-2026: Prognózy, technológie, hráči