Silver Nanowire Sensor Skin pre meranie hydratácie Úrovne

- Mar 06, 2017 -

Ag-nanowire-patch.jpg

Atléti, vojaci, baníci, a mnoho ďalších môžu trpieť dehydratáciou, prípadne ich uvedenia do smrteľného nebezpečenstva. Monitorovanie hladiny hydratácie vnútri tela von na poli zostáva výzvou, ale vedci z North Carolina State University prišli s technológiou, ktorá môže ukázať byť konzistentné spôsob, ako rozchod hydratáciu.

Tím North Carolina State vstavaný bezdrôtový snímač kože, ktorá môže byť pripojená na hrudi alebo zápästia, a že používa špeciálny elektródy s strieborných nanovlákien vyzdvihnúť malé rozdiely v vodivosti kože ako množstvo zmien obsahu vody.

ag-sensor.jpg

Ak chcete tesný kontakt s pokožkou, sú elektródy vyrobené z pružného polyméru. Takže je vodivé, zatiaľ čo sa udržuje elektródy elastické, strieborné nanodráty sú vložené v celom polyméru.

Čidlo bolo doteraz testované na koži modeloch s rôznymi stupňami hydratácie, a snímač presne merať tie. Tím sa dokonca zmenil okolitú vlhkosť vzduchu a snímač zostala nedotknutá tým.

Existuje už niekoľko prototypov zariadení, každý s bezdrôtovou technológiou Bluetooth ľahko prečítať výstup senzora na neďalekej smartphone.


Dvojica:Jednoduché Leptanie Technika pre vytváranie ľavák a pravák nanoštruktúry Ďalšie:Clariant uvádza Nano Silver vodivá Ink