Nárast nanočastice striebra

- Jun 15, 2017 -

Nedávno spoločnosť Silver Nanoparticle, skupina vedcov z inštitútu ETH Zurich, vyvinula novú technológiu pre 3D ultra tenkú nanowall, striebornú nanočastice, ktorá doteraz vyrába najpríhľadnejšie a vodivé elektródy, aby sme mohli vidieť všade, kde je dotyková obrazovka lepšia Kvalitu obrazovky a presnejšiu schopnosť odozvy.


Podľa vedcov súčasná hlavná technológia dotykovej obrazovky závisí vo veľkej miere na povrchu povrchu vrstvou vodivého materiálu pozostávajúceho z takmer neviditeľnej nano-steny. V súčasnej dobe sme bežne používajú india cíničitanu je vysoká transparentnosť, nanočastice striebra, ale vodivosť je relatívne nízka hmotnosť.

Vedci majú prielom v tejto technológii, že používajú zlaté alebo strieborné kovové nanočastice 3D tlač nano-stien ako indium cínový oxid transparentnejší, vodivý, nanočastice striebra, ktoré dokážu poskytnúť perfektnejšiu dotykovú obrazovku celkovej skúsenosti.


"V minulosti ľudia používali oxid india cínu, pretože tento materiál má vysoký stupeň transparentnosti a jeho tenká vrstva výrobnej technológie bola vyspelšia, ale jeho vodivosť je len všeobecná." Bolo to vysvetlené členom výskumného tímu, doktorandom ETH Patrikom Rohnerom.

Vedci vytlačia nanočastice zlata a striebra nano-3D procesom známym ako Nanodrip, pri zachovaní vysokej priehľadnosti pri zachovaní vodivosti vyššie opísaných materiálov. Výskumníci dokážu vytlačiť tieto elektródy do veľmi tenkých vrstiev - medzi 80 a 500 nanometrami. Nanočastice striebra. To však vyvoláva ďalšiu otázku:


"Tieto dva ciele sú v rozpore s cieľom dosiahnuť vysokú vodivosť na týchto kovových drôtoch," povedal Dimos Poulikakos, profesor termodynamiky na ETH. Zlatá, strieborná Prierezová plocha strieborného drôtu nanočastice sa zvyšuje, vodivosť sa zvyšuje, ale vytvára sa mriežka, aby sa znížila priehľadnosť.

Na vyriešenie tohto problému vedci využívajú technológiu 3D tlače na tlačenie elektród, takže môžete presne zväčšiť výšku drôtu tak, že sa zvýši na 2 až 4-násobok šírky, čím sa zvýši prierezová plocha Drôt, ďalej zvyšuje vodivosť, ale priehľadnosť siete nie je znížená.


Na tento účel použil tím Poulikakos proces 3D tlače Nanodrip, ktorý vyvinuli pred troma rokmi - v skutočnosti táto technológia bola to, čo spoločnosť Scrona uviedla predtým, ako sme na svete vyrobili najmenšiu farbu na soľ Picture pomocou technológie. V tejto štúdii bola farba vyrobená z nanočastíc zlata alebo striebra umiestnená v rozpúšťadle a potom rozptýlená na veľmi malú kvapalinu pomocou elektrického poľa. Rozpúšťadlo sa rýchlo odparilo, pričom nanočastice striebra opúšťali iba tieto malé 3D štruktúry. Vedci používajú tieto jemné kvapôčky pre 3D tlač, môžete vytlačiť veľmi malú štruktúru.


Podľa ETH uviedol, že toto je prvé využitie technológie 3D tlače na svete na vytvorenie nano-steny dotykovej obrazovky. Táto nano-stena je nielen transparentnejšia ako indický oxid cínu vyrobený z nano-steny, nanočastice striebra, ale aj viac vodivé a nižšie náklady. Je to preto, že výroba oxidu india cínu vyžaduje vysoko čisté vnútorné prostredie, zatiaľ čo nanočastice zlata a striebra nie sú potrebné.


Dvojica:Účinok dusičnanu striebra Ďalšie:Prístup anorganických zlúčenín