Strieborných nanočastíc interakcie

- Jul 21, 2017-

Kovové striebro je široko používaný v našom každodennom živote a lekárskej starostlivosti. Strieborných nanočastíc Due na prielom nanotechnológie, nano Silver nanočastíc strieborné častice (ďalej len AgNPs) získali viac výhod. Však nárast využívania AgNPs v rôznych oblastiach nevyhnutne vedie k zvýšeniu potenciálneho rizika nanometrov častice, obavy ohľadne bezpečnosti pre životné prostredie a ľudské zdravie. Strieborných nanočastíc v posledných rokoch, vedci vyhodnotili toxicity AgNPs a žiada preskúmať mechanizmov bunkovej a molekulárnej toxicity.

Po nanomateriály zadajte biologický systém, rad nanočastíc-biomolekúl s vysokou koncentráciou rozhrania vytvárajú bunky, organely subcellular a makromolekuly (napr. bielkovín, nukleových kyselín, nanočastíc striebra lipidy, sacharidy). Vzájomné pôsobenie dynamics, dynamiku a výmena tepla na plocha fázového rozhrania môže ovplyvniť procesy tvorby proteínov korunu, mobilný kontakt, plazmatickej membrány zachytenia, nanočastíc striebra mobilný príjem a biocatalysis, ktoré určujú prítomnosť nanomateriálov biokompatibilitou a biohazardability.

Cytotoxicita, napríklad reaktívnych kyslíkových druhov, poškodenie DNA, nanočastíc striebra zmeny vnútrobunkovej enzýmovej aktivity a výskyt apoptózou a nekrózou, boli spojené s pečeňovou toxicity vyvolanej AgNPs v vivo. V podstate, keď bunky stoja nepriaznivé podmienky, nanočastíc striebra niekoľko rovnovážneho stavu procesov začne udržať prežívanie buniek, z ktorých jeden je autophagy. Autophagy môže pôsobiť ako bunka obrana proces, ktorý je nevyhnutné, aby čelila toxicity AgNPs, ale neudržuje autophagic aktivitu, nanočastíc striebra sprevádzané zníženou energiou, ktorá môže prispieť k vzniku apoptózy a následné pečeň poškodenie funkcie.

Neexistuje žiadny zrejmý cytotoxický účinok na AgNPs, ktoré vstupujú do buniek prostredníctvom aktívny transport (tj endocytosis). Naopak internalizácie AgNPs, ktoré sú prevažne vymeniť do intervalu lyzozomálnych cez endocytosis, má významný toxický účinok na bunky. Vzhľadom k tomu, že AgNPs endocytosis sa považuje za dostatočnú a nepodstatných podmienku pre navodenie cytotoxicity. Okrem toho AgNPs nanočastíc striebra môže zničiť integritu bunkovej membrány nabádaním lipidovej peroxidácie a tak prenikajú priamo do bunkovej membrány.

Viac a viac dôkazy naznačujú, že post-translačný modifikácie, najmä fosforylácie acetylácia a ubiquitination, určenie aktivity a / alebo agregáciu proteínov pri plnení autophagy a dolaďovanie autophagous tide rozvoja. Strieborných nanočastíc zvýšené bunkovej stres môže viesť ku kolapsu systému post-translačný modifikácie alebo spôsobiť nešpecifické zmeny, ktorý sa nevyskytuje za fyziologických podmienok.

Ubiquitination bola dlho považovaná kľúčom ku kontrole osud proteínov nanočastíc striebra, ktoré je proces označovania proteínov degradované na Proteazómy. Strieborných nanočastíc viac nedávno, tam je stále viac dôkazov, že konjugované ubiquitin reťaze určenie selektívnosti autophagy.

Autophagy dysfunkcia bola zakreslená ako autophagic hyperaktivita alebo autophagic tide je blokovaný a výsledky sa prejavujú ako autophagic dopravu a / alebo lyzozomálnych dysfunkcie, ktoré bolo uznané ako Apoptóza a autophagy potenciálu impulz pre bunkovú smrť je tiež známy ako typ II naprogramované bunkovú smrť. Nedávne in vitro štúdie ukázali, že AgNPs aj zasa blokovať následné autophonic príliv (ktoré môžu byť dôsledkom lyzozomálnych dysfunkcia), ktoré môžu zasahovať do normálnej bunky fyziológie. Strieborných nanočastíc okrem, hromadenie p62, na povrchu, P62 zdá byť prispieva k zachovaniu normálnych buniek fyziológie.


Dvojica:Strieborných nanočastíc prostredia bezpečnosti Ďalšie:Použitie dusičnanu strieborného herectvo