Strieborných nanočastíc environmentálnej bezpečnosti

- Oct 17, 2017-

Kovové striebro je široko používaný v našom každodennom živote, rovnako ako rôzne liečebné procedúry, v dôsledku nanotechnológie objavy, nanočastíc striebra nanočastice striebra (ďalej len AGNPS) získali väčšie výhody. Ale rastu AGNPS aplikácií v rôznych oblastiach nevyhnutne vedie k zvýšenej riziko vzniku nanočastice, vyvoláva obavy o bezpečnosti pre životné prostredie a ľudské zdravie. V posledných rokoch nanočastíc striebra výskumníci hodnotiť toxicitu AGNPS a žiada preskúmať mechanizmov bunkovej a molekulárnej toxicity.

Zadajte nano-materiály biologický systém, bunky, organely a makromolekuly (napríklad bielkoviny, nukleové kyseliny, lipidy, sacharidy) nadviazať sériu nanočastice biomolekúl rozhranie. Dynamické fyzikálno-chemické interakcie, kinetika nanočastíc striebra a teplo prevod mulčovaciu medzifázové ovplyvňovať niektoré procesy, ako je tvorba bielkovín korún, mobilný kontakt, membrána-zapuzdrené častíc, mobilný príjem a biocatalysis, ktoré určujú biokompatibility a biologické riziká nanomateriálov.

Agnps raz v ľudskom tele, niektoré môžu zostať v pôvodnom cieľové tkanivo, ale v zásade budú prepravované cez krvné riečisko alebo lymfatický systém, distribuovaný do tela Sekundárne cieľové orgány, spôsobujúce konkrétne orgány alebo systémy reagovať. Hlodavce, mozog, pečeň, slezina, obličky nanočastíc striebra a semenníka sú hlavné Sekundárne cieľové orgány celého tela, bez ohľadu na to, či perorálnom, intravenóznom alebo intraperitoneálnej injekcie sú uvedené na Agnps. Tento vzor organ distribúcie naznačuje, že potenciál toxicity AGNPS môže spôsobiť neurotoxicitu, imunitný toxicity, nefrotoxicita a reprodukčnú toxicitu v vivo.

Cytotoxické reakcie, ako napríklad reaktívnych kyslíkových, poškodenie DNA, zmeny v intracelulárnej enzýmovej aktivity, a apoptózou a nekrózou, boli spojené s pečeňovou toxicitou spôsobená Agnps v vivo. V podstate, keď bunky čelia nepriaznivých podmienok, niekoľko rovnovážneho stavu procesov začne udržať prežitia buniek, z ktorých jeden je autophagy. Autophagy môže byť použitý ako kritické bunkovej obrany procesu čeliť AGNPS toxicitu, ale neudržuje autophagy činnosť so zníženou energiou, nanočastíc striebra a môže podporiť apoptózy a následné poškodenie pečene.

Autophagy bol definovaný ako autophagy-aktivovať alebo autophagy preruší, výsledky ukázali, že preprava a/alebo lyzozomálnych funkčné poruchy autophagy bol uznávaný ako potenciálny hybnou silou pre apoptózy a autophagy a boli tiež známy ako typ II naprogramovaný bunkovú smrť. Nedávne štúdie invitro ukázali, že Agnps tiež zase blokuje následné autophagy (prípadne dôsledkom lyzozomálnych dysfunkcia), nanočastíc striebra, ktoré môžu zasahovať do normálnej bunkovej fyziológie. Okrem toho akumulácia p62, na povrchu, P62 zdá byť prispieva k udržaniu normálnej bunkovej fyziológie.


Dvojica:Dusičnan strieborný oxidačné Ďalšie:Strieborných nanočastíc cytotoxický mechanizmus