Strieborných nanočastíc dynamický proces

- Sep 27, 2017 -

Kovové striebro je široko používaný v našom každodennom živote a lekárskej starostlivosti. Strieborných nanočastíc má prielom nanotechnológie, nano silver častice (ďalej len AgNPs) získali viac výhod. Však nárast využívania AgNPs v rôznych oblastiach nevyhnutne vedie k zvýšeniu potenciálneho rizika nanometrov častice, ktoré vyvolávajú obavy o bezpečnosti pre životné prostredie a ľudské zdravie. V posledných rokoch nanočastíc striebra výskumníci vyhodnotiť toxicity AgNPs a žiada preskúmať mechanizmov bunkovej a molekulárnej toxicity.

Akonáhle AgNPs vstúpiť do tela, niektoré môžu zostať v pôvodnom cieľové tkanivo, ale v zásade budú prepravované cez krvné riečisko alebo lymfatický systém, nanočastíc striebra distribuovaný do tela sekundárnych cieľových orgánov, spôsobuje určitý orgán alebo systémové reakcie. U hlodavcov, AgNPs, dal ústne, intravenózna alebo Intraperitoneálna injekcia, preukázali, že mozgu, pečene, sleziny, obličiek, nanočastíc striebra a semenníka sú prevažne sekundárnych cieľových orgánov celého tela. Takýto orgán distribučných modelov naznačujú, že limity toxicity AgNPs môže spôsobiť neurotoxicitu, imunotoxicitu, nefrotoxicity a reprodukčnú toxicitu v vivo.

Cytotoxicita, napríklad reaktívnych kyslíkových druhov, poškodenie DNA nanočastíc striebra, zmeny vnútrobunkovej enzýmovej aktivity a výskyt apoptózou a nekrózou, boli spojené s pečeňovou toxicity vyvolanej AgNPs v vivo. V podstate, keď bunky stoja nepriaznivé podmienky, nanočastíc striebra niekoľko rovnovážneho stavu procesov začne udržať prežívanie buniek, z ktorých jeden je autophagy. Strieborných nanočastíc Autophagy môže pôsobiť ako bunka obrana proces, ktorý je nevyhnutné, aby čelila toxicity AgNPs, ale neudržuje autophagic aktivitu, sprevádzané zníženou energiou, môžu prispieť k vzniku apoptózy a následné pečeň poškodenie funkcie

"Autophonic príliv" sa používa na vyjadrenie autophagy po dynamický proces, predovšetkým tvorby a dozrievania autophagosomes, nasleduje autophagylosin fusion, nanočastíc striebra a nakoniec hydrolyzovaný vačkov zabalené bunkových komponentov a uvoľnenie makromolekúl cytoplazmy. V tejto súvislosti niektorý z vyššie uvedených krokov v procese prerušenia ako bunka autophagy tide je chybný. Zvýšená expozícia AgNPs LC3-LC3-II spôsobom, závislé od dávky a hromadeniu p62 proteín som závislý od dávky. To naznačuje, že hoci AgNPs Aktivácia autophagy, nakoniec vedú k autophonic tide blokované strieborných nanočastíc. Okrem problému autophagy dysfunkcia RNP a Apoptóza sa tiež zvýšili po expozícii AgNPs.

Stále viac dôkazov naznačuje, že post-translačný modifikácie, nanočastíc striebra najmä fosforylácie acetylácia a ubiquitination, určenie aktivity alebo agregáciu proteínov, ktoré sa podieľajú na vykonávaní autophagy a dolaďovacie autophagous tide rozvoja. Strieborných nanočastíc zvýšené bunkovej stres môže viesť ku kolapsu systému post-translačný modifikácie alebo spôsobiť nešpecifické zmeny, ktorý sa nevyskytuje za fyziologických podmienok.

Ubiquitination bola dlho považovaná kľúčom ku kontrole osud bielkoviny, čo je proces označovania proteínov degradované na Proteazómy. Viac nedávno, nanočastíc striebra je čoraz viac dôkazov, že konjugované ubiquitin reťazcov určujú autophagy selektivity.


Dvojica:Anorganické zlúčeniny sú rovnaké Ďalšie:Strieborných nanočastíc prostredia bezpečnosti