Strieborných nanočastíc Cytotoxicity mechanizmus

- Nov 01, 2017-

Nanočastice striebra postúpiť častice pozostávajúci zo striebornej atómov a veľkosť častíc je zvyčajne v rozmedzí 1 až 100 nm. Antimón vlastnosti hromadne strieborný povrch materiálu sú dobre známe a mechanizmus je, že strieborné atómy na povrchu materiálu môže pomaly oxiduje kyslíkom v prostredí uvoľniť zadarmo strieborné ióny (Ag +), ktoré prechádzajú wa LLS baktérie Mercapto väzby, blokovanie dýchacieho reťazca baktérií, a nakoniec zabiť baktérií pripojených k povrchu materiálu. Pre strieborné sypkých materiálov, oxidačný proces je veľmi pomalý, počet a mieru uvoľní ióny striebra je tiež veľmi nízka.

S hromadne strieborná materiál povrchu nano striebro oxiduje uvoľniť zadarmo strieborné ióny. Však kvôli malej veľkosti účinku a povrchový efekt nanočastíc, klesá veľkosť častíc, počet povrchových atómov striebra nanometrov počet atómov zvyšuje rýchlo, za následok výrazný nárast vo výške uvoľnenie ióny striebra; súčasne, vzhľadom na veľký počet častice uvoľnené na povrchu strieborné ióny a častíc veľkosť je menšia ako vírus, silver nano možno cez jeho povrchové ióny striebra páru bunkovej membrány spôsobené priame škody a do rôznych buniek , čo spôsobuje apoptózu alebo nekróza. Z dôvodu vyššie uvedených vlastností, baktericídny účinok nanočastice striebra je výrazne vyššia ako ióny striebra. Však v rovnakom čase, nanočastice striebra vstúpiť do bunky a ostať v nich vyplývajúcich v miestnej vysokej koncentrácii ióny striebra distribúcie, spôsobuje jasnú toxicity a poškodeniu buniek, tkanív a orgánov.

Cytotoxické mechanizmy nanočastice striebra patria hlavne tieto aspekty

(1) strieborný nanometrov, sám aj jeho povrchové ióny striebra môže pôsobiť na membránový proteín membrány membrány, Aktivácia dráhy transdukcia signálu, inhibícia proliferácie.

(2) prostredníctvom povrchu častíc vysoká koncentrácia iónov striebra na oxidáciu bunkovej membrány spôsobené zmenami v priepustnosť bunkovej membrány, vedúce k prílev vápnika a preťaženiu, čo spôsobuje oxidačný stres a mitochondriálnej membrány zmeny;

(3) strieborných nanočastíc distribuované v cytoplazme spôsobiť miestne vysokú koncentráciu iónov striebra uvoľnené úlohy mitochondrií spôsobené poškodenie funkciu dýchacieho reťazca, za následok produkciu ROS, čo spôsobuje oxidačný stres a syntézu ATP poruchy, čo vedie k poškodeniu DNA.

(4) cytoplazmatickej nanočastice striebra spôsobiť bunkového cyklu zatknutie, čo spôsobuje apoptózu.

(5) silver nano-adsorpciu proteínové molekuly spôsobené rôznymi štrukturálnych zmien na bielkoviny, ako je inhibícia mozgu a svalových bunkách kreatínkinázy činnosť.

(6) Vzhľadom na cytoplazmy silver nano-trvalé uvoľňovanie iónov striebra, následok DNA poškodenie spôsobené ho nemožno úplne opraviť.

Početné štúdie potvrdili, že striebro môže spôsobiť významné zvýšenie úrovne striebra v rôznych orgánoch a tkanivách a hromadiť niekoľko mesiacov, bez ohľadu na vystavenie dráh; Ak pečeň a slezina hromadí najviac, nasleduje obličky následok významné pečeň, nefrotoxicita a imunotoxicita. Po druhé, strieborné nanočastice môžu siahať širokú škálu biologických bariér, vrátane krvi mozog, krv semenníka, placenta, črevnú sliznicu, atď, následok toxicity jasné centrálneho nervového systému, reprodukčnú toxicitu a genetickej toxicity.

Pri úvahách o uplatňovaní silver nano-prísady výskum a vývoj, zdravotníckeho materiálu, potrebné, aby plne pochopiť silver nano-cytotoxicity a jeho klinické aplikácie nevyhnutnosti, bezpečnosti a účinnosti, pričom plne zohľadniť vplyv výrobkov pre zdravotníctvo.


Dvojica:Popis anorganických zlúčenín Ďalšie:Strieborných nanočastíc chemické interakcie