Strieborných nanočastíc cytotoxický mechanizmus

- Oct 13, 2017 -

"Nano silver" je skratka pre "nanočastice striebra," alebo "nanočastice striebra," alebo "nanočastice striebra," alebo "nanočastice striebra" alebo "nanočastice striebra". Veľký strieborný povrch materiálu má bakteriostatické vlastnosti boli už známe, jeho mechanizmus je striebro atómov môže byť prítomný na povrchu materiálového prostredia, pomalej oxidácii a kyslíka vo verzii zadarmo silver ion (Ag +), ióny striebra cez v kombinácii s bakteriálnej steny síry, blokovanie baktérie dýchacieho reťazca, nakoniec zabiť priľnavosť baktérie na povrchu materiálu. Veľké strieborné materiálov, oxidačný proces je veľmi pomalý a suma a miera uvoľňovania strieborných iónov je veľmi nízka.

"Nano silver" je skratka pre "nanočastice striebra," alebo "nanočastice striebra," alebo "nanočastice striebra," alebo "nanočastice striebra" alebo "nanočastice striebra". Veľký strieborný povrch materiálu má bakteriostatické vlastnosti boli už známe, jeho mechanizmus je striebro atómov môže byť prítomný na povrchu materiálového prostredia, pomalej oxidácii a kyslíka vo verzii zadarmo silver ion (Ag), ióny striebra cez v kombinácii s bakteriálnej steny síry, blokovanie baktérie dýchacieho reťazca, nakoniec zabiť priľnavosť baktérie na povrchu materiálu. Veľké strieborné materiálov, oxidačný proces je veľmi pomalý a suma a miera uvoľňovania strieborných iónov je veľmi nízka.

Ako veľké strieborné materiálov povrchu nanosilver tiež oxiduje uvoľniť zadarmo strieborné ióny. Avšak, pretože nanočastice malej veľkosti účinku a povrchový efekt, s poklesom o veľkosti častíc, povrch nanočastice striebra protónové číslo namiesto Sharp zvýšiť podiel vnútorných atomicity, nakoniec viesť k ióny striebra rýchlosť uvoľňovania výrazne zvýšil; V rovnakom čase, kvôli jeho veľkých častíc povrchu vydaní strieborných iónov a veľkosť častíc je menšia ako vírusy, strieborné ióny na povrchu strieborné nanočastice môžu prostredníctvom spôsobiť priame poškodenie bunkovej membrány a do rôznych buniek , spôsobiť nekróza alebo Apoptóza. Vzhľadom na vyššie uvedené vlastnosti, sterilizačný účinok nanočastice striebra bola výrazne vyššia ako, že ióny striebra, ale zároveň, nano striebra do buniek a zastaviť, spôsobujú lokálne vysokou koncentráciou ióny striebra distribúcie, spôsobiť definitívne toxicitu na bunky, tkanivá a orgány a zranenia.

Nano striebro cytotoxický mechanizmus hlavne zahŕňa nasledujúce aspekty: (1) či už sám, alebo jeho strieborné ióny na povrchu strieborné nanočastice môžu aplikovať na membránového proteínu bunkovej membrány, aktivovať transdukcie signálu, inhibícia bunkovej proliferácie. (2) poskytujú vysokú koncentráciu iónov striebra na povrchu častíc spôsobeným oxidáciou priepustnosť bunkovej membrány bunkovej membrány zmien, výsledkov v toku iónov vápnika a preťaženie, spôsobiť oxidačný stres a mitochondriálnej membrány zmeny; (3) distribúcie v cytoplazme nano silver spôsobí čiastočné uvoľnenie strieborné ióny koncentráciu spôsobenú pôsobiace na mitochondriálnej dýchacieho reťazca funkcia je narušená, následok ROS, poruchy syntézu ATP a spôsobiť oxidačný stres spôsobiť DNA poškodenie. (4) nanosilver v cytoplazme spôsobuje zatknutie bunkového cyklu a apoptózu. (5) nanosilver môže vyvolať štrukturálnych zmien rôznych proteínov od adsorbujú bielkovinových molekúl, ako napríklad inhibičnej aktivity kreatínkinázy v mozgu a svalových bunkách. (6) Vzhľadom na nepretržité uvoľňovanie iónov striebra z nano-silver v cytoplazme, nie je možné plne opraviť DNA poškodenie spôsobené ju.

Veľké množstvo štúdií potvrdili, že, bez ohľadu na cestou ožiarenia, nanometrov striebro môže viesť k významnému zvýšeniu úrovne strieborné prvky v orgánoch a tkanivách a akumulovat mesiacov. V pečeni a slezine, hromadenie je najviac, nasleduje obličiek, čo spôsobuje zjavné pečene, renálna toxicita a imunotoxicita. Po druhé, nanosilver môže spájať viacero biologických bariér vrátane krvi mozgu, semenníkov krv, placenta a črevnú sliznicu, spôsobuje jasný ústredný neurotoxicitu, reprodukčný systém a genetickej toxicity.

Preto pred zvažuje uplatňovanie nanometrov strieborné komponenty výskum a vývoj, zdravotníckeho materiálu, je potrebné plne pochopiť cytotoxicitu nanočastice striebra a nevyhnutnosť jeho klinickej aplikácie, bezpečnosť a účinnosť, úplného zváženia vplyvu na verejné zdravie produkt.


Dvojica:Strieborných nanočastíc environmentálnej bezpečnosti Ďalšie:Charakteristických vlastností lieku Silver Nano materiálom