Strieborných nanočastíc chemické interakcie

- Oct 25, 2017-

Kovové striebro je široko používaný v našom každodennom živote, rovnako ako rôzne liečebné procedúry, nanočastíc striebra v dôsledku nanotechnológie objavy, nanočastice striebra (ďalej len AGNPS) získali väčšie výhody. Ale rastu AGNPS aplikácií v rôznych oblastiach nevyhnutne vedie k zvýšenej riziko vzniku nanočastice, vyvoláva obavy o bezpečnosti pre životné prostredie a ľudské zdravie. Strieborných nanočastíc v posledných rokoch, výskumníci hodnotiť toxicitu AGNPS a žiada preskúmať mechanizmov bunkovej a molekulárnej toxicity.

Zadajte nano-materiály biologický systém, bunky, organely a makromolekuly (napríklad bielkoviny, nukleové kyseliny, lipidy, sacharidy) nadviazať sériu nanočastice biomolekúl rozhranie. Dynamické fyzikálno-chemické interakcie, kinetika a teplo transfer v medzifázové oblasti ovplyvniť niektoré procesy, ako je tvorba bielkovín korún, mobilný kontakt, membrána-zapuzdrené častíc, nanočastíc striebra mobilný príjem a biocatalysis, ktoré určujú biokompatibility a biologické riziká nanomateriálov.

Agnps raz v ľudskom tele, niektoré môžu zostať v pôvodnom cieľové tkanivo, ale v zásade budú prepravované cez krvné riečisko alebo lymfatický systém, nanočastíc striebra distribuovaný do tela Sekundárne cieľové orgány, spôsobujúce konkrétnych orgánov alebo systémy reagovať. U hlodavcov, mozog, pečeň, slezina, obličky a semenníka sú hlavné Sekundárne cieľové orgány celého tela, bez ohľadu na to či ústne, nanočastíc striebra intravenózna alebo intraperitoneálnej injekcie sú uvedené na Agnps. Tento vzor organ distribúcie naznačuje, že potenciál toxicity AGNPS môže spôsobiť neurotoxicitu, imunitný toxicity, nefrotoxicita a reprodukčnú toxicitu v vivo.

Cytotoxické reakcie, ako napríklad reaktívnych kyslíkových, poškodenie DNA, zmeny v intracelulárnej enzýmovej aktivity, a apoptózou a nekrózou, boli spojené s pečeňovou toxicitou spôsobená Agnps v vivo. V podstate, keď bunky stoja nepriaznivé podmienky, nanočastíc striebra niekoľko rovnovážneho stavu procesov začne udržať prežitia buniek, z ktorých jeden je autophagy. Strieborných nanočastíc Autophagy môže byť použitý ako kritické bunkovej obrany procesu čeliť AGNPS toxicitu, ale neudržuje autophagy činnosť so zníženou energiou, a môže podporiť apoptózy a následné poškodenie pečene.

Existuje čoraz viac dôkazov, že preklad post úpravy, nanočastíc striebra najmä fosforylácie acetylácia a ubiquitin, určuje činnosť alebo agregáciu proteínov, ktoré vykonávať autophagy a jemne doladiť-autophagy rozvoja. Strieborných nanočastíc zvýšenie bunkovej stres môže viesť ku kolapsu upravený systém alebo nešpecifické zmeny, ktorý sa nevyskytuje za fyziologických podmienok.

Ubiquitin bolo považované za kľúč k ovládať osud bielkoviny, čo je proces ponižujúce bielkoviny poskytujú proteázy. Viac nedávno, nanočastíc striebra tam rastie dôkaz že konjugovanej ubiquitin reťazec určuje selektivity autophagy.


Dvojica:Strieborných nanočastíc Cytotoxicity mechanizmus Ďalšie:Dusičnan strieborný Harm pre ľudské telo