Vedci vytvoriť drobné Laser pomocou nanočastice striebra

- Jan 06, 2017-

Vedci vo Fínsku pripravilo pôdu pre nové plemeno ultrarýchly nanometrov laserov. Výskumníci na Aalto univerzite vytvorili laser, ktorý pracuje na takéto nepatrné váhy, svetlo môže odraziť a späť len niekoľko sto krát.

Plazmatických laser vytvára viditeľné svetelné vlny pomocou tmavé mreže režimy, prvý.

Väčšina lasery spoliehať na zrkadlá vygenerovať signál pripomienky potrebné laserového svetla. Nano laser používa radiačnými spojka medzi nanočastice striebra, namiesto toho. Laser-generovanie nanočastice sú usporiadané v pravidelných pole, každá častica--meracie iba 100 nanometrov naprieč--akty ako malá anténa.

Vstupná energia potrebné vyvolať laserového svetla je poskytovaná fluorescenčné organických molekúl. Pretože laserové svetlo vlnových dĺžkach a medzery medzi nanočastice zápas, array vyžaruje unisono.

Tiny lasery môžu byť nesmierne užitočné vo vede, ale môžu tiež byť veľmi ťažké pracovať s. V tomto prípade laserového svetla vytvoril také malé váhy môže byť príliš krátky-žil ako užitočné.

Výskumníci obchádzal problém pomocou takzvané andquot; tmavá modes.andquot;

andquot; Tmavej režime môžete intuitívne chápať berúc do úvahy pravidelné antény: jedinou anténou, keď poháňaný prúdom, vyžaruje silne, keďže dve antény--Ak poháňané opačného prúdy umiestnené veľmi blízko seba--vyžarujú veľmi málo, andquot; výskumník Paivi Tormpovedal v tlačovej správe. andquot; Tmavý režim nanočastíc poľa vyvoláva podobné opak-fázové prúdy v každej nanočastíc, ale teraz s viditeľné svetlo frequencies.andquot;

Vedci tiež zistili jedinečný spôsob, ako nechať svetlo uniknúť medziach malé pole.

andquot; Využitím malá veľkosť poľa, sme našli únikovú cestu pre svetlo, andquot; vysvetlil PhD študent Heikki Rekola. andquot; Smerom k okrajom poľa nanočastice sa začnú správať viac ako pravidelný antény, ktoré vyžarujú do vonkajšieho world.andquot;

Vedci podrobné ich nový laserv časopise Nature Communications.


Dvojica:NANOWIRE "ATRAMENTY" ENABLE PAPIEROVÝCH VYTLAČITEĽNEJ ELEKTRONIKA Ďalšie:ETEB účasť v SHOW TPCA 2016