Nové hybridné atramenty umožňujú tlačené, flexibilné elektronika bez spekania

- Jan 20, 2017 -

Elektronické obvody priamo z pera.
Credit: Obrázok s láskavým dovolením INM - Leibniz-Institut für Neue Materialien GmbH

Výskumu vedci INM spojila výhody organických a anorganických elektronických materiálov v nový typ hybridný atramenty. To umožňuje elektronické obvody uplatňovaná na papier priamo z pera, napr.

Vytlačí sa elektroniku budúcnosti. Pružné obvody môžu byť vyrábané lacno fólia alebo papier pomocou tlačových procesoch a povolenie futuristickým dizajnom a zakrivené diódy alebo vstupné prvky. Vyžaduje si to vytlačiť elektronické materiály, ktoré môžu byť vytlačené a udržať vysokú úroveň vodivosti počas používania napriek ich zakrivené povrchy. Niektoré sa snažil a testované materiály zahŕňajú organické, vodivých polymérov a nanočastíc z vodivé oxidy (TCOs). Výskumu vedci INM--Leibniz-inštitút pre nové materiály majú teraz spolu výhody organických a anorganických elektronických materiálov v nový typ hybridný atramenty. To umožňuje elektronické obvody uplatňovaná na papier priamo z pera, napr.

Vývojári demonštrovať ich výsledky a partnerstvá na stojan B46 v hale 2 na tohto roka #39; s Hannoverské výstavisko ako súčasť vedúci obchodu Ukázať výskumného andamp; Technológia, ktorá sa koná od 25 do 29 apríla.

Vytvoriť ich hybridné atramenty, výskumu vedcov obalené nanočastíc z kovov s organické, vodivých polymérov a pozastavená v zmesi vody a alkoholu. Tieto suspenzie možno aplikovať priamo na papier alebo fólie pomocou pera a suché bez akéhokoľvek ďalšieho spracovania formulára elektrických obvodov.

andquot; Elektricky vodivých polymérov sa používajú v OLED, napríklad, ktoré môžu byť vyrobené na pružné podklady, andquot; vysvetľuje Tobias Kraus, vedúci výskumnej skupiny štruktúra tvorby v INM. andquot; Kombinácia kovu a nano-častice, ktoré tu Predstavujeme kombinuje mechanické flexibilita robustnosť kovu a zvyšuje elektrickú conductivity.andquot;

Vývojári kombinovať organických polymérov agresivneho zlata alebo striebra. Organické zlúčeniny majú tri funkcie: andquot; na strane jednej zlúčeniny slúžiť ako ligandy, zabezpečiť, aby nanočastice naďalej pozastavené v kvapalnej zmesi; všetky aglomerácie častíc by mať negatívny vplyv na proces tlače. Súčasne, organické ligandy zabezpečiť, aby nanočastice majú dobré usporiadanie pri sušení. Nakoniec, organické zlúčeniny pôsobia ako ´hinges´: Ak je ohnutý materiál, udržiavajú elektrickú vodivosť. Vo vrstve kovové častice bez polymér plášť elektrickej vodivosti by rýchlo stratia po kľukatej materiál andquot; materiál vedec Kraus pokračuje. Kvôli kombinácii oboch materiálov, keď ohnuté, elektrická vodivosť je väčšia všetko v všetci ako vrstva, ktorá je vyrobená čisto z vodivého polyméru alebo vrstva vyrobená čisto z kovových nanočastíc.

andquot; Kovových nanočastíc s ligandmi sú už vytlačené forme elektronikou dnes andquot; vysvetľuje fyzikálny chemik Kraus, pridávanie, že škrupiny väčšinou musel byť odstránený pomocou spekacieho procesu, pretože kým na jednej strane budú kontrolovať usporiadanie nanočastice, na druhej strane nie sú vodivé. Dodal, že to bolo ťažké v prípade dopravca materiálov, ktoré sú citlivé na teplotu napríklad papier alebo polymér filmov, pretože toto by poškodený počas spekacieho procesu. Kraus sumarizuje výsledky svojho výskumu, príslovie, andquot; naše nové hybridné atramenty sú vodivé, ihneď ich sušení rovnako ako obzvlášť mechanicky flexibilné a nevyžadujú sintering.andquot;


Dvojica:Výskumníci MIT vytvoriť tlačový proces pre elektronické etikety Ďalšie:Ako vodivé atramenty spĺňajúcimi požiadavky spotrebiteľa