NANOWIRE "ATRAMENTY" ENABLE PAPIEROVÝCH VYTLAČITEĽNEJ ELEKTRONIKA

- Jan 06, 2017-

Pozastavenie drobných kovových nanočastíc v kvapalinách, Duke University vedci sú pivovarské vodivé atramentové tlačiarne "atrament" vytlačiť lacných, prispôsobiteľné okruh vzory na takmer akomkoľvek povrchu.

Tlačené elektroniky, ktoré sú už používané v širokom rozsahu v zariadeniach ako Anti-Theft rádiofrekvenčná identifikácia (RFID) značky, môžete nájsť na zadnej strane nové DVD, v súčasnosti majú jednu veľkú nevýhodu: pre obvody pracovať, majú najprv zohrievať topiť všetky nanočastice dohromady do jedného vodivé drôtu, znemožňujúcu vytlačiť obvody na lacné plasty alebo papier.

Nová štúdia výskumníkov Duke ukazuje, že ladenie tvar nanočastice atramentom môže len eliminovať potrebu tepla.

Porovnaním vodivosti filmov z rôznych tvarov z strieborné nanostruktúr vedci zistili, že elektróny zips cez filmy vyrobené zo striebrom nanovlákien oveľa jednoduchšie ako filmy od iných tvarov, ako sú nanospheres alebo microflakes. V skutočnosti, elektróny tiekla tak ľahko nanowire filmy, aby mohla fungovať v tlačených obvodov bez nutnosti topiť im všetko dohromady.

"Nanodráty mal 4000 krát vyššiu vodivosť než viac bežne používané nanočastice striebra, ktoré by ste nájsť v tlačenej antény pre RFID Tagy," povedal Benjamin Wiley, Asistent profesora chémie na Duke. "Takže ak používate nanodráty, potom nemusíte teplo tlačených obvodov až také vysoké teploty a môžete použiť lacnejšie plasty alebo papier."

"Nič nie je naozaj myslím, že okrem týchto striebrom nanovlákien že stačí vytlačiť a je jednoducho vodivé, bez akýchkoľvek post-spracovanie," pridal Wiley.

Tieto druhy tlačeného elektroniky by mohli mať aplikácie ďaleko za inteligentné balenie; Výskumníci envision využitia technológií pre solárne články tlačené displeja, LED DIÓDY, dotykového displeja, zosilňovače, batérie a dokonca aj niektoré implantovateľné bio-elektronických zariadení. Výsledky sa objavil on-line Dec 16 ACS Applied Materials a rozhrania.

Striebro sa stala go-na materiál pre výrobu tlačených elektronika, Wiley povedal, a niekoľko štúdií nedávno objavili meranie vodivosti filmy s rôznymi tvarmi strieborné nanostruktúr. Však experimentálne zmeny robiť priame porovnania medzi zložité tvary a niekoľko správ vodivosti filmov súvisí celková hmotnosť striebra používané, dôležitým faktorom pri práci s nákladné materiálu.

"Chceli sme odstrániť všetky extra materiály z atramenty a jednoducho hone v na množstvo striebra vo filmoch a kontakty medzi nanostruktúr ako jediný zdroj variability," povedal Ian Stewart, nedávne postgraduálne študent Wiley lab a prvý autor o knihe ACS.

Stewart používa známe recepty uvariť strieborné nanostruktúr rôznych tvarov, vrátane nanočastice, microflakes a krátkodobé a dlhodobé nanodráty, a zmesi týchto nanostruktúr s destilovanou vodou, aby sa jednoduché "atramenty." Potom on vynašiel rýchly a jednoduchý spôsob, ako tenké filmy pomocou zariadenia dostupné v takmer akékoľvek lab--sklíčka a double-obojstrannej pásky.

"Použil dierovanie vystrihnúť z jamiek z double-obojstrannej pásky a prilepené na skle snímok," povedal Stewart. Pridaním presný objem atramentu do každú pásku "dobre" a potom Kúrenie wells,--buď pomerne nízkej teplote sa jednoducho odpariť vodu alebo vyšších teplotách začne topenia štruktúry spolu--on vytvoril rad filmy na test.

Tím hovoria, oni neboli prekvapení, že dlho nanowire filmy mali najvyššiu vodivosť. Elektróny zvyčajne flow ľahko prostredníctvom individuálne nanostruktúr ale narazíte pri museli skákať z jednej štruktúry na ďalšie, Wiley vysvetľuje, a dlhé nanodráty výrazne znížiť počet elektrónov musieť tento "skok".

Ale oni boli prekvapený ako drastické zmeny bolo. "Odpor dlho strieborné nanowire filmov je rádovo nižšia ako nanočastice striebra a iba 10 krát väčšia ako čistého striebra," povedal Stewart.Tím je teraz experimentovať s pomocou aerosólové trysky vytlačiť strieborné nanowire atramenty v použiteľnej obvody. Wiley hovorí, že chcú tiež preskúmať, či striebro-obalený medi nanodráty, ktoré sú výrazne lacnejšie na výrobu ako čisto strieborná nanodráty, dám rovnaký účinok.

Tento výskum bol podporený finančné prostriedky z National Science Foundation (ECCS-1344745 a DMR-1253534) a GAANN priateľstvo prostredníctvom oddelení chémie Duke.


Dvojica:Vodivý atrament trhy 2016-2026: Prognózy, technológie, hráči Ďalšie:Vedci vytvoriť drobné Laser pomocou nanočastice striebra