Výskumníci MIT vytvoriť tlačový proces pre elektronické etikety

- Jan 20, 2017-

Predstavte si budú môcť prečítať real-time elektronických údajov na etikete. Vaše barista by napríklad vytlačiť štítok tak by ste vedieť presne ako teplú kávu je ako plynie čas. Elektronické etikety môžu byť užitočné v mnohých aplikáciách. Tejto technológie mohol aj umožniť tlač elektronické povrchov pre širokú škálu funkcií.

Výskumníci z Massachusetts Institute of Technology vyvinuli tlačový proces pre tranzistory, ktoré môže urobiť elektronické štítky a podobné povrchy lacné reality.

"Tam je obrovský potrebu tlače elektronických zariadení, ktoré sú veľmi lacné, ale poskytujú jednoduché výpočty a interaktívne funkcie," hovorí A. John Hart, Mitsui kariérneho docent v súčasnej technológie a inžinierstva na MIT.

"Náš nový tlačový proces je podporné technológie pre vysoko výkonné, plne vytlačený elektroniku, vrátane tranzistorov, opticky funkčné povrchy a všadeprítomné senzorov."

Tlač elektronika nie je nový koncept. Atramentové a gumy razenie techniky boli použité s nevýrazné výsledky. Podľa výskumníkov papiera nedávno uverejnenej v časopisePokrok vedy, tieto techniky sú ťažko kontrolovateľné v malých mierkach a majú tendenciu produkovať vzor zazvonenia káva v ktorej atramentové škvrny nad hranicami. Nerovnomerné výtlačkov môže tiež viesť k neúplné obvody.

Technika zmapoval vPokrok vedyzahŕňa tvorbu nanoporéznej pečiatky – druh pečiatky, ktorá je spongier ako guma a o veľkosti nechta pinky. Tieto známky sú vybavené vzory menšia ako šírka z ľudských vlasov.

Pórovitosť tieto pečiatky umožňuje riešenie nanočastíc, akýsi atrament, rovnomerne prúdiť cez pečiatku a na požadovaný povrch. To umožňuje vyššie rozlíšenie než tlač pečiatky.

Uhlíkových nanorúrok sú používané pre pečiatku. Toto sú silné, mikroskopické plechy uhlíkových atómov usporiadaných valcov.

"Je to trochu serendipitous, že riešenie pre tlač s vysokým rozlíšením elektroniky využíva naše pozadie pri výrobe uhlíkových nanotrubice po mnoho rokov," vraví Hart.

"Lesy uhlíkové nanotrubice môžete preniesť atrament na povrch ako obrovské množstvo drobných pero ostňami."

Aby pečiatok, výskumníci používané predtým vyvinuli techniky pestovať uhlíkových nanorúrok na povrchu kremíka v rôznych modeloch, vrátane voštiny a kvetinové tvary. Tieto nanotrubice boli potiahnuté tenkej polymérovej zabezpečiť atrament by preniknúť nanotube štruktúr a nanotrubice by neboli cvokař po atrament bol opečiatkovaný. Oni potom naplnené pečiatka malý objem elektronického atramentu skladá z nanočastíc ako striebro, oxid zinočnatý alebo polovodičové kvantovej bodky.

Kritické súčasti na tlač týchto presných, s vysokým rozlíšením vzory je vo výške tlak aplikovaný na pečiatky atramentu. Tento presné tlak bol určený model predpovedať množstvo sily potrebné opečiatkovať rovnomerná vrstva atramentu na substrát. Tlačový stroj vyrobený motorizované rolety bol postavený pre proces. Výskumníci stanovená každej pečiatke na platformu pripojené na jar, a to slúži na ovládanie sila použitá na stlačte pečiatka voči podkladu.

"To by bolo kontinuálne priemyselného procesu, kde by ste pečiatku, a valček, na ktorom by ste substrátom, ktorú chcete vytlačiť, ako cievka plastikovej fólie alebo špeciálne papier pre elektroniku," vraví Hart. "Sme zistili, obmedzené motor sme použili v tlačového systému, vytlačené na 200 mm za sekundu, kontinuálne, ktorý je už konkurenčné sadzby priemyselných technológií tlače. To, v kombinácii s desaťnásobne zlepšením rozlíšenie tlače, že sme preukázali, je povzbudzujúce."


Dvojica:Vodivé atramenty v roku 2017: Ďalšie veľké veci Ďalšie:Nové hybridné atramenty umožňujú tlačené, flexibilné elektronika bez spekania