Nízkou teplotou spekania vysoko vodivé strieborné atrament pre flexibilné elektroniku

- Jan 16, 2017-

Tím reserchers nahlásiť naivný syntézu postup vypracovania trvanlivé, častice a nízkou teplotou spekania strieborné organických prekurzorov (SOP) atramentu pomocou nízky bod varu mierne organických komplexotvorných ligandami.
Example of a flexible-circuit film. Source: Patrick Mansell/PennStateSyntetizovanú atramenty boli vytlačené na variabilné podklady ako je sklo, PET a PI spin-vrstva a tryska-jet tlač metódami.

Vynikajúca priľnavosť a vysokú vodivosť

Ako vytlačiť filmy boli spekajú pri nízkych teplotách (andlt; 90 ° C), dosiahnuť hladký strieborný filmov, ktoré majú vynikajúcu priľnavosť a vysokú vodivosť. SOP obalených točiť film na skle žíhaný pri 60 ° C a tlačené filmu tryska jet na PET spekaných pri 75 ° C priniesli vysoká vodivosť 1,07 × 106 S/m a 2.74 × 106 S/m, resp. ktoré sú iba jednu objednávku z veľkosti nižšie ako hromadné silver (~ 107 S/m). Strieborné filmov spojená so svetelnými diódami (LED) tiež ukázal vynikajúcu priľnavosť sily cez ohýbania a krútenia test.

Dvojica:Digitálna tlač-ready vodivý atrament sa zameriava na komplexný výrobný Ďalšie:Vodivé atramenty v roku 2017: Ďalšie veľké veci