Anorganická zlúčenina využiť veľmi široký

- Sep 27, 2017-

Fluór je svetlo žltá zelená, so silným žieravé a dráždivé plynov a amoniaku, kovové a iné násilné reakcie. Príroda často v prítomnosti anorganických alebo organických zlúčenín, fluorid hlavne z fluoritu, cryolite, apatit.

Fluór a jeho zlúčeniny sú široko používané v priemyselných odvetví. Používajú sa v chemickom priemysle na výrobu liečiv, pesticídov, chladivá anorganické zlúčeniny, organické reakcie katalyzátory, ochranné prostriedky na drevo, fluoroplastov a fluororubins, atď v ľahkom priemysle pri výrobe skla, emaily a glazúry materiálov, stavebných materiálov, leptanie skla; Anorganické zlúčeniny hutníckeho priemyslu ťažba neželezných kovov, železa a ocele, tavenie, výroba špeciálneho zvárania, elektródy vonkajšie; obranný priemysel na výrobu raketový systém high-energy paliva.

Akútna otrava: výroba vysoká koncentrácia fluoridu inhalácii plynu alebo pary, okamžite spôsobí očí, nosa a príznaky podráždenia dýchacích ciest, kašeľ, hltana horiace, anorganické zlúčeniny v hrudníku a tak ďalej. Závažných prípadoch sa môže vyskytnúť chemickej pneumónie, pľúcneho edému alebo reflex asfyxia. Pokožkou alebo sliznicou expozícia kyseliny fluorovodíkovej spôsobuje popáleniny/poleptanie.

Chronické účinky: dlhodobé vystavenie fluoridu môže spôsobiť priemyselné fluoridu ochorenie, skoré pásom, nohy, bolesti chrbtice a kolena, závraty, tinnitus, Horné nadúvanie a ďalšie príznaky, nasleduje chrbtice, bolesti kĺbov, závažné prípady kostnej a joint Activity je obmedzené, kostrové malformácie. Často kontakt s nízkou koncentráciou fluoridu, dôjsť ku chronickej rinitídy, faryngitídy, bronchitídy a zub leptanie, kyseliny fluorovodíkovej môže spôsobiť popáleniny.

1. akútna fluoridu otravy inhalačná otrava, anorganické zlúčeniny okamžite odstránená z scény znečistenia vzduchu, kyslíka, oddych a teplé, udržiavať dýchacie cesty otvorené a aktívne zabrániť opuch hrtana a pľúcny edém sa vyskytla. Ústne otravy, včasné zvracanie, výplach žalúdka a potom ústne mlieko, sójové mlieko na ochranu žalúdočnej sliznice. Môže byť včasné, primerané, krátkodobé použitie nadobličiek glukokortikoidov, udržiavať rovnováhu vody a elektrolytov, aby sa zabránilo sekundárnej infekcie. Včasné, opakované, anorganická zlúčenina dosť vápnika je nevyhnutné k dispozícii 10% vápnika glukonát roztok 10ml ~ intravenózna injekcia 20ml, 2 x denne ~ 3 krát, zatiaľ čo vhodné magnéziový Dodatok.

2. priemyselné fluoridu choroby môžu byť vhodné posilniť výživové, vitamínové doplnky, poskytnúť symptomatickú liečbu.

3. kyselina fluorovodíková horí ihneď po popáleniny s veľkým množstvom vody alebo fyziologickým roztokom zavlažovanie, zvyčajne nie menej ako 30min. Môže byť použitý 10% vápnika glukonát riešenie alebo chlorid vápenatý miestne namáčanie, wet komprimovať, injekcie. Silné bolesti, môže byť čiastočne uzavretá s prokaín. Objaviť pľuzgiere, anorganické zlúčeniny nekrózy, atď, včas dať chirurgickú liečbu. Poleptanie očí by mali byť včas fyziologickým roztokom alebo mobilné vodou opláchnite viac ako 15min, 0,5% až 1% kokaínu očné kvapky na zmiernenie bolesti, a potom použiť antibiotické očné kvapky a dexametazón očné kvapky striedavý očné kvapky. Vápnikom podľa situácie vápnika všeobecne s 10% vápnika glukonát riešenie intravenózna injekcia. Svetlo pacientov môže byť ústne prednizón 10mg, anorganické zlúčeniny trikrát denne, raz každý 3d ~ 5d; hmotnosť, denne intravenóznou infúziou dexametazón 10mg ~ 20mg, jedenkrát každý 3d ~ 5d.

Posilniť vetranie, anorganické zlúčeniny zabezpečiť, že koncentrácia fluoridových iónov v súlade s vnútroštátnymi normami. Posilniť vzdelávanie v oblasti bezpečnosti, prísnej osobnej ochrany. Pre-zamestnania preskúmanie, počas obdobia 1 roka fyzikálne vyšetrenie 1, aby sa zabránilo kontraindikácie.


Dvojica:Anorganické zlúčeniny aplikácie rozvoj Ďalšie:Smernice pre pomenovanie anorganických zlúčenín