Anorganické zlúčeniny štyri kategórie

- Nov 01, 2017-

Anorganické zlúčeniny sú všeobecne označované ako anorganické zlúčeniny iné ako ekologické (organické) uhlíka, ale aj oxid uhoľnatý, oxid uhličitý, uhličitan, atď. Drvivá väčšina anorganické zlúčeniny môžu byť klasifikované ako oxidov, kyselín, základne a soli veľké triedy.

Aké sú rozdiely medzi anorganických zlúčenín a organických zlúčenín?

[Anorganické]

Anorganických látok je skratka anorganických zlúčenín, zlúčenín obsahujúcich uhlík sa zvyčajne vzťahuje. Pár obsahujúcich uhlík zlúčeniny, ako je oxid uhoľnatý, oxid uhličitý, uhličitany, kyanidy, atď sú tiež anorganické látky môžeme rozdeliť na oxidy, lúhom, soľ a tak ďalej.

【Organic matter】

Definícia organickej hmoty zvyčajne označuje zlúčenín obsahujúcich uhlík alebo uhľovodíky a ich deriváty sú súhrnne označované ako organické zlúčeniny.

Popis

1. organická hmota je skratka organických zlúčenín. V súčasnej dobe, ľudské bytosti viete viac ako 900 miliónov druhy organickej hmoty, číslo je ďaleko viac ako anorganické.

2. v skoro 1920, vedci použili anorganické zlúčeniny syntetizovať mnohých organických zlúčenín, ako je močovina, kyselina octová, tuk, a tak ďalej. V skoro 1920, vedci poznal organickej hmoty zo zvierat a rastlín a iných organizmov, tak tento druh zlúčenina sa nazýva organické záležitosť. , Čím sa naruší organickej hmoty výdaj z ekologickej koncepcie. Však z dôvodov historických a obvyklé ľudí stále používa názov organickej hmoty.

3. organická hmota je vo všeobecnosti nerozpustné vo vode, rozpustný v organických rozpúšťadlách, bod topenia je nízka. Drvivá väčšina organických látok tepla ľahko rozložené, ľahko spáliť. Organické reakcie je všeobecne pomalý a často sprevádzaný vedľajšie účinky.

4 široké spektrum organických zlúčenín možno rozdeliť uhľovodíkov a deriváty uhľovodíkov z dvoch kategórií. Podľa organické molekuly, ktoré sú obsiahnuté v funkčnej skupiny, delí alkyl, alkénovooxidových, Alkínové, aromatických uhľovodíkov a alkoholy, aldehydy, karboxylové kyseliny, estery atď. Podľa štruktúru uhlíkových vlákien organických molekúl môže tiež rozdelená do otvorený reťazec zlúčeniny, carbocyclic zlúčenín a Heterocyklické zlúčeniny troch kategórií.

5. organická hmota je životne dôležité pre ľudské života, života a výroby. Všetky živé bytosti na zemi obsahujú veľké množstvo organickej hmoty.

Hlavný rozdiel medzi organickej hmoty a anorganických látok

Anorganické a organické veci v prírode a reakcia rozdiel je len relatívny, podmienený, rôznych organických látok má svoje osobitné vlastnosti. Napríklad etanolu, kyseliny octovej, acetaldehyd, acetón a vody môže byť vzájomne miešateľné; tetrachlórmetán Alkaloacetic benzénsulfónová a jej soli kovov môže ionizovaný vo vodnom roztoku; kyseliny trichlóroctovej je silná kyselina; Niektoré reakcie, ako napríklad tepelné krakovanie alkány a reakcia trinitrotoluén explózia prebieha v okamihu, a tak ďalej.


Dvojica:Anorganické zlúčeniny vysoké teploty Ďalšie:Anorganické zlúčeniny aplikácie rozvoj