Electrocrystallization: Prielom v zlate Nanočastice na výskum

- Apr 07, 2017-

170321100332_1_540x360.jpg

Výskumný tím vedený profesorom Flavio Maran univerzity v Padove (Taliansko) a akadémia profesora Kari Rissanen z University of Jyväskylä (Fínsko) bol uverejnený v časopise Journal of American Chemical Society výskumná štúdia, ktorá ukazuje, ako je možné získať veľmi vysokej kvalite kryštály tvorené zlatých nanočastíc.

"Výskum zlatých nanočastíc je pole v základnom i aplikovanom význame" vysvetľuje akadémie profesor Kari Rissanen katedry chémie na University of Jyväskylä. Röntgenová kryštalografie je najsilnejší metóda na stanovenie molekulovej štruktúry týchto nanosystémov, ale pre získanie kvalitných monokryštály vhodné pre presné röntgenovú analýzu bolo prekážkou v tomto náročnom výskume. Tento problém bol teraz úspešne riešiť vďaka elektrochemické stratégiu s názvom electrocrystallization.

Röntgenová difrakčné analýza monokryštál zlatých nanoklastrů - konštrukcia zložené z jadra tvoreného desiatok zlatých atómov uzavreté a chránené vrstvou molekúl - má vnútorné obmedzenie, že kvalitné monokryštály sú veľmi ťažké získať. Tím vyvinul elektrochemický spôsob, ktorý umožňuje rastúce vysoko čisté kryštály vo veľkom množstve a veľmi vysokú kryštalografickou kvalitu. Tým, že veľmi malý prietok prúdu medzi dvoma elektródami, husté lesy milimetrov dlhá monokryštálov môže byť vytvorený priamo na povrchu elektródy.

"Prelomová podstata tohto spôsobu electrocrystallization," pokračuje Profesor Maran, "bol uvedený v praxi monokryštálu röntgenovej kryštalografickej určovanie štruktúry štyroch rôznych nanoklastrů každý vytvorený z 25 atómov zlata. Nielen tieto dobré výsledky potvrdil účinnosť elektrochemické techniky, ale tiež viedol k objavu, že jeden z týchto zhlukov kryštalizuje vytvorením ihiel spočívajúce v paralelných reťazcoch prepojených zlatých nanoklastrů, rovnako ako mnohožilové náhrdelník zo zlata "perly" z iba jedna miliarda metra . "


Dvojica:Anorganická zlúčenina môže produkovať veľa tepla Ďalšie:Catalytic Sklo robí Metal Recyklácia Easy