Vodivé atramenty v roku 2017: ďalšie veľké veci

- Feb 28, 2017 -

F4.jpg Vodivý atrament priemysel je stále hľadá ďalšiu veľkú vec. Nežiaduce konkurenčné tlaky na kľúčových trhoch objeme viedla väčšina dodávateľov hľadať nové rodiace príležitosti. Prevládajúca stratégia je teraz mať čo najširšie portfólio produktov ako je to možné, siatie viac vznikajúcich trhov, zbierať toľko spätnej väzby od zákazníkov ako je to možné, a vytvorenie hodnotové siete čoskoro.

Dodávatelia teraz tiež intenzívne sledovať jeden druhého, rýchlo začína porovnateľné produkty, čo má za následok narušenie diferenciácie. To stavia dodávateľa do prekérnej situácie: Na jednej strane chcú, aby technológie za tajnú informáciu pre dlhé, aby im zdokonaliť in-house, ale na druhú stranu, musí vziať na trh čoskoro, pretože oni túžia spätnej väzby od zákazníkov na nových trhoch ak ani postavy-of-zásluhy ani zákazník potrebuje, sú dobre známe.

Cez to všetko, priemysel určila niekoľko novo vznikajúcich aplikácií oblastí v období 2013-2016, ako sa snaží omladiť seba. Teraz je teda na následné-through fázy na mnohých frontoch. V tomto článku sa budeme stručne načrtnúť pokrok v mnohých rozvíjajúcich odvetviach a zároveň identifikovať najnovšie trendy rodiacej aplikačných oblastí. Všimnite si, že aplikácie sú uvedené v žiadnom konkrétnom poradí podľa dôležitosti.

Ak sa chcete dozvedieť podrobnosti o vodivého atramentu priemysel vrátane všetkých najnovších technológií, ako aj posúdenie viac ako 24 existujúcich a novo vznikajúcich aplikácií nájdete v našej správe o vodivý atrament trhoch 2017-2027: prognóz Technologies hráčov. Táto správa je najviac verzia up-to-date našej autoritatívne a súhrnnej správy, ktorá sa stala referenčným priemyslu.

Fotovoltaika (PV): PV priemysel bude aj naďalej hlavnou objem / príjmy ovládač pre vypaľovanie typu pasty. Výrobné odvetvie nebude oslobodiť sa zo svojich dlhodobých trendov: nízke náklady na jeden kilogram a kumulatívne inovácie k zníženiu spotreby striebra na oblátky. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy bude svedkom prvej polovici výložník vďaka predpokladaným koncom v krmivách-in-taríf v Číne; rokom, kedy sa trend diverzifikované dodávateľskej základne prášok bude pokračovať, aj keď dominancie japonského výrobcu (ov) nebude rozdeľovať; a rok, kedy oznámil, 140 miliárd $ čínske investície do solárneho priemyslu bude rozptýliť obavy z ďalšieho bust cyklu.

Dotykový displej hrana elektronika: Tento priemysel je poháňaný náklady a tlak zúžiť kryt. Toto odvetvie, v posledných dvoch rokoch zažil skokovú zmenu ako foto- liečiteľná a laserom rezané atramenty začali nahradzovať štandardné polymérnych hrubých vrstiev (PTF) pre umožnenie 20um alebo pod linewidth-over-rozostup (L / S) pomery. Tieto trendy budú pokračovať a konkurencia medzi leptanie a tlačových riešení bude ďalej prehlbovať. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy sa dodávateľ catch-up na fotografiu vytvrditeľné a laserové rezanie bude kompletný, čo vedie k strate marže všade okolo, a rokom, keď nové procesy presahujúce sieťotlače sa berú vážnejšie.

In-mold elektronika (IME): zadok-the-scenes záujem o IME zostáva silný. Prvá vlna produktov majú blízko k uvedeniu na trh, sú hodnotové siete sú lepšie, výrobcovia objem sa zapájajú viac, ako inokedy, a materiál set prechádza nad vodivých atramentov zahrnúť transparentné vodivej vrstvy, senzory, akčné členy a tak ďalej. Celkovo očakávame, že 2017 do roku, kedy IME aplikácia konečne rastú po rokoch zapínať a vypínať štarty.

EMI tienenie: EMI tienenie sa objavuje ako nové oblasti záujmu. Sa očakáva, že počet žetónov s priamym EMI ochrana tieniaceho rýchlo porastie v najbližších rokoch. Konkurencia sa bude pohybovať medzi rozprašovanie a atramentu postrek, a v rámci atramenty konkurencia bude na veľkosti častíc s nano atramenty, ktoré ponúkajú tenkosť, zatiaľ čo iní ponúknu nižšie náklady. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy dodávatelia získať viac poznatkov o potrebe trhu, nadviazať potenciálnych vzťahy so zákazníkmi, a začať rôzne nové kvalifikačné procesy.

Elektronický textilné (e-textílie): Počet roztiahnuteľnými pasca na trhu alebo vo fáze neskorej fáze prototypovania je na vzostupe. O dva roky alebo tak len pred niekoľkými dodávateľov ponúkol také farby, ale teraz mnohí preukázali schopnosť. Hodnota e-textilný reťazec je stále slabá, ceny stále príliš vysoké a atramenty všeobecne čeliť konkurencii zo strany alternatívnych riešení, ako je vodivé priadze. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy sú začali ďalšie atrament na báze e-textilné výrobky; rokom, kedy objemy zostávajú malé; a rokom, kedy sa e-textilný priemysel ako celok sa posúva bližšie k významných úspechov.

Prispôsobivá tlač: Aerosol a iné tlačiarenské postupy bezkontaktnej sú dnes hlavným kandidátom pre tlač antén a ďalšími vodivými stopami na 3D objekty. Výrobná kapacita teraz existuje v priemysle, najmä v Ázii. Mnoho materiálu dodávatelia tiež kvalifikoval svoje produkty s týmito procesu, aj keď koncoví užívatelia nám ešte povedať, že väčšina over-sľub a pod-dodať, najmä z hľadiska úrovne vodivosti pri nízkej teplote žíhania. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom ďalšie zlepšenie inkrementálny materiálov a zvýšených objemov predaja napriek možným problémom na trhoch end spotrebnej elektroniky.

Tlačené transparentné vodivé fólie: Technologické zlepšenia sú na prahu umožňuje vysoko výkonné vytlačené kov ok filmy s linewidths pod 5 um. Tento vývoj je stále v pilotnej fáze s úzkymi webových veľkosťou alebo vysokých nákladov, ale napriek tomu predstavujú dlhodobé riziko pre ostatných procesy kovové pletivo stále cenovo citlivé priemyslu. Niekoľko strieborných nanočastíc TCF technológie stratili obchodnú dynamiku v dôsledku firemných bankrotov a problémy cash flow, ale nové sa objavujú nové zobrať ich miesto. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy tlačený kovového pletiva riešenie pokrok pozdĺž technológie časových pásiem, ale nebude mať žiadny obchodný vplyv.

Automobilový priemysel: Automobilový priemysel bude aj naďalej atraktívnym trhom pre dodávateľov pasta s dlhodobými predvídateľné príjmových liniek. Aplikácie, ako sú tlačené obsadenia sedadla spolujazdca senzorov, tlačených kapacitné senzory pre infotainments modulov, alebo vyhrievanie sedadiel, bude do značnej miery pokračovať v ich pokrok. Úsilie vyvinúť a komerčne tlačené okenné de-frosters na polykarbonátu podklade zosilnie. Celkovo očakávame tiež 2017 bude rokom, kedy bude vyhlásený IME aplikácie pre automobilový interiéry a rok pri tlači kovovej sieťoviny pre okenné de-frosters sa objaví na začiatku kariéry technologických plánov veľkých OEM.

Roztiahnuteľné farby mimo elektronických textílií: roztiahnuteľné farby môžu byť tiež použité v aplikáciách mimo e-textil, ako je flexibilný / roztiahnuteľných dosky s plošnými spojmi alebo zdravotnícke pomôcky. V flexibilné, vysoko pružných alebo roztiahnuteľných obvody, tlačené obvody môžu priniesť funkčnosť aj keď môžu stále trpí obvyklých nedostatkov obmedzenej vodivosti, rozlíšenie stúpanie a pájitelnost. V zdravotníckych zariadeniach, najmä keď sú požadované dlhé a elastické prepája na použitie pohodlie, tlačené čiary môžu mať výhodu. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, keď sa súčasné Netlačené FPCBs naďalej dominovať.

3D tlačené elektroniky (3DPE): Identifikovali sme 3DPE ako inovácia príležitostí front vodivú oblastí atramentu. Myšlienka 3DPE je spojiť 3D tlač plastov s potlačou vodivých atramentov vytvárať vlastné 3D tvary s vloženým obvodom. To umožní konštrukciu a 3D tlač "inteligentných" objekty. Príležitosť pre inovácie je stanoviť nižšie vodivosti farby a dobrú priľnavosť na rôzne plastové podklady. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy vidíme viac 3DPE zariadení uvádzaných na trh a v roku, keď vidíme oznámenia atramentových produktov zameraných výlučne na tomto trhu.

Tlačený PCB: V skutočnosti tlačenej PCB získal obnovený záujem v roku 2016. To bolo vďaka zvýšenému úsiliu okolo atramentom potlačené jedno, dvoj a viacvrstvových PCB zamerané ako na fanatikov a profesijné koncoch trhu. Použitie prístupu k tlači a doska na výrobu PCB je tiež stále doladiť mnoho firiem, väčšinou v Japonsku a Kórei. Táto technológia je zrelší ako prv, ale nákladové výhody nie sú ešte natoľko, aby to zaujímavejšie alternatívu ku zrelší, spoľahlivejšie a vyššej zavedeným technológie hlasitosti. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy sa humbuk okolo fanúšika / DIY PCB tlačiarní sa upokojí, zatiaľ čo profesionálny viacvrstvové PCB tlačiarne bude pokračovať vo svojej pomalej a drobné preniknutie na trh. Pokrok technológie na tlačovom-and-doskou bude pokračovať aj v pozadí, a to predovšetkým v ázijských laboratóriách, a to bez výrazných komerčných štartov.

Tlačené tranzistory a pamäť: Tlačený tranzistor a pamäť sú v niektorých ohľadoch, stará aplikačné nápad. Tlačené tranzistory sa nepodarilo splniť svoje sľuby. Teraz však pokrok nových technológií, najmä z Japonska, je dosť sľubný oživiť záujem o túto tému. Tu sa vyžaduje jemné tlač úzkych čiar. Tlačený pamäť bol tiež vo výrobe polo-komerčné niekoľko rokov a teraz problémy okolo výnosu sú lepšie riešiť. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy pátranie po jedinečných aplikácií tlačených tranzistorov a pamäť pokračuje, a rokom, kedy dodávatelia atramentové viac angažoval s tlačiarňami, aby lepšie prispôsobiť svoje ponuky.

Veľkoplošné LED osvetlenie poľa: Obchodná aktivita okolo tlače veľkoplošné LED pole sa začína vyzdvihnúť. Technológia základňa bola vo výrobe za posledných 4-5 rokov. Teraz existuje viac koncový užívateľ záujem aj ďalšie kreatívne úsilie spoločnosťami vyššie reťazci, ako dodávatelia materiálov. Požiadavky na technológie sú jednoduché, ale Netlačené riešenia sú tiež montáž výzva založená na vysokou vodivosťou a nižšiu spotrebu energie. Preto Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy nárast predaja v tomto roku hoci z veľmi malého základu.

Existuje mnoho ďalších aplikácií, ktoré sú vyvíjané pre teplovodivá pasta čo považujeme v našej správe v detaile. Ako príklady možno uviesť veľkoplošné snímacie pole / systémy, batériu a ohrievače rastlín, frekvenčne selektívne okná a mnoho ďalších. Nájdete v našej správe vodivý atrament Markets 2017-2027: Prognózy, Technologies, hráči sa dozvedieť viac o týchto trhoch.

Dvojica:Tlačené Electronics Market Analysis podľa materiálu (Ink a substrátu), technológií (atramentový, plátno, hĺbkotlač, A Flexographic), By zariadenie (Display, fotovoltaické, osvetlenie, RFID a ďalšie), podľa krajov a segment Forecasts, 2014 - 2025 Ďalšie:Jednoduché Leptanie Technika pre vytváranie ľavák a pravák nanoštruktúry