Vodivé atramenty v roku 2017: Ďalšie veľké veci

- Feb 05, 2017 -

Odvetvie vodivý atrament je stále v hľadaní ďalšia veľká vec. Nežiaduce konkurenčným tlakom na trhoch zväzok core viedol väčšina dodávateľov vyhľadávať nové vznikajúce príležitosti. Rozšírená stratégia je teraz mať ako široké portfólio výrobkov čo najskôr, siatie viacerých vznikajúce trhy, zakotvenie toľko zákazníkov ako je to možné a stanovenie hodnoty siete na začiatku.


Dodávateľov tiež teraz intenzívne sledovať jeden druhého, rýchle spúšťanie porovnateľných výrobkov, ktoré má za následok prehĺbenie diferenciácie. To dáva dodávateľom viazať: na jednej strane chcú utajiť technológií pre dlho k dokonalosti ich in-house, ale na druhej strane, musí sa to na trh skoro pretože dožadujú zákazníkov na nových trhoch, kde sú dobre známe postavy zásluhy ani potreby zákazníkov.


Cez to všetko, upozorňujú viaceré nové aplikačné oblasti v období rokov 2013 – 2016 ako sa snažia omladiť sám. Teraz je preto na fázu vyprevádzanie na mnohých frontoch. V tomto článku sa budeme stručne načrtnúť pokrok vo viacerých rýchlo sa rozvíjajúcich sektoroch spolo čenstva aj najnovšie trendy rodiace aplikačných oblastí. Upozorňujeme, že žiadosti sú uvedené v žiadnom konkrétnom poradí dôležitosti.


Učiť sa detaily o vodivý atrament priemyslu vrátane všetkých najnovších technológií, ako aj hodnotenie viac ako 24 existujúcich a nových aplikácií nájdete našu správu na vodivý atrament trhy 2017-2027: prognózy, technológie, hráčov. Táto správa je najaktuálnejšia verzia našich autoritatívne a komplexnú správu, ktorá sa stal priemysel odkaz.

Fotovoltaika (PV): PV priemyslu zostane hlavný objem/príjem ovládač streľby-typ pasty. Priemysel bude nie zadarmo sám jeho dlhodobých trendov: nízke náklady na Kg a prírastkové inovácie, zníženie spotreby striebra za oblátky. Celkovo očakávame 2017 za rok, ktorý bude svedkom prvej polovici boom vďaka očakávaný koniec v feed-in-sadzby v Číne; rok kedy trend diverzifikované prášok dodávať base bude pokračovať aj keď dominantné postavenie japonského maker(s) nebude poškodené; a rok Kedy bude rozptýliť oznámil 140 miliárd dolárov čínske investície v solárnom priemysle starosti ďalší krach cyklu.

Dotknite sa obrazovky hrany elektronika: Toto odvetvie je poháňaný nákladov a tlaku na úzky rámček. Tohto odvetvia, v posledných dvoch rokoch, skúsený výraznú zmenu, ako foto-liečiteľná a laser-cut atramenty začal nahradiť štandardné polymér hrubé filmov (PTFs) umožniť 20um alebo pod linewidth šírkou nad pomery (L/S). Tento trend bude pokračovať a ďalej bude posilniť konkurenciu medzi leptanie a tlačové riešenia. Celkovo očakávame, že 2017 bude rokom, kedy dodávateľ catch-up foto liečiteľná a laser-cut bude kompletný, čo vedie k strate rozpätie všade okolo, a rok, kedy nové procesy mimo obrazovku tlače sú brať vážnejšie.

Pleseň elektroniky (IME): zo zákulisia záujem IME zostáva výrazný. Prvú vlnu výrobky sú blízko trhu spustenie, hodnota siete sú posilnené, objem výrobcovia sú aktívnejšie ako inokedy a materiál set je prechod mimo vodivé atramenty zahrnúť transparentné vodivé filmov, snímače, pohony a tak ďalej. Celkovo očakávame 2017 na rok kedy IME aplikácie konečne rásť po rokoch a vypnutie začína.

Tienenie: EMI tienenie sa objavuje ako nové oblasti záujmu. Očakáva sa, že počet žetónov s priamym EMI tienenie ochranu rýchlo zvýšiť v nasledujúcich rokoch. Súťaž bude medzi prská a atrament postrek, a v rámci atramenty súťaže bude na častice s nano atramenty ponúkajú chudosť, zatiaľ čo iní ponúkajú nižšie náklady. Celkovo očakávame 2017 za rok kedy dodávatelia získať viac vedomostí o trhu potrebné, stanoviť potenciálne vzťahy so zákazníkmi a spustite rôzne nové kvalifikácie procesy.

Konformný tlač: aerosól a iných bezkontaktný tlače procesov sú teraz veľkých súťažiacich pre tlač antény a iné vodivé stopy na 3D objekty. Teraz existuje výroba kapacita v odvetví, najmä v Ázii. Mnohí dodávatelia materiálu sa kvalifikovala aj svoje výrobky s nasledujúce proces, hoci stále koncoví používatelia nám vravia, že väčšina over-sľub a za-dodať najmä z hľadiska vodivosti hladiny pri nízkej teplote žíhanie. Celkovo očakávame, že 2017 bude rok ďalšie prírastkové materiálne zlepšenia a zvýšený objem predaja napriek potenciálne výzvy koniec consumer electronics trhoch.

Vytlačené transparentné vodivé filmy: technologické zlepšenia sú na prahu umožňujúce high-výkon tlačené kovové pletivo fólie so linewidths pod 5um. Tento vývoj sú stále v pilotnej fáze s úzkymi web veľkostí alebo vysoké náklady, ale napriek tomu predstavujú dlhodobé riziko na iné kovové pletivo procesy v priemysle čoraz viac citlivé na cenu. Niekoľko strieborných nanočastíc TCF technológií stratil obchodné impulz vďaka spoločnosti bankrotov a cash flow otázky, ale román objavujú sa nové, aby ich miesto. Celkovo očakávame 2017 za rok, keď tlačené metal mesh riešenia pokrok pozdĺž stupnice splatnosti technológia ale nebude mať komerčný dosah.

Automotive: Automobilový priemysel zostane atraktívnym trhom pre vložiť dodávateľov s dlhodobo predvídateľný príjmov linky. Aplikácie ako napríklad tlačené sedadla obsadenie čidiel, tlačené kapacitné snímače pre infotainments moduly alebo sedadlo ohrievače do značnej miery bude ich pokrok. Zintenzívni sa úsilie o rozvoj a de-frosters komerčne tlačené okno na polykarbonátových. Celkovo očakávame 2017 za rok, kedy bude oznámený IME aplikácie pre automobilových interiérov a rok kedy tlačené kovové pletivo pre de-frosters okna sa objaví na začínajúcich technologických plánov veľkých OEM.

Natahovatelný atramenty rámec elektronických textílie: natahovatelný farby možno použiť aj v aplikáciách mimo e-textílie ako flexibilné/natahovatelný obvodmi alebo zdravotnícke pomôcky. Flexibilné, vysoko poddajná alebo pružné obvody, plošné spoje môžu doručiť funkčnosť aj keď môžete stále trpia bežné nedostatky obmedzené vodivosti, pitch rozlíšenie a pájitelnost. V zdravotníckych zariadeniach, najmä keď dlhý a pružný spája sú potrebné pohodlie používania, vytlačených čiar môžu mať výhodu. Celkovo očakávame 2017 za rok, kedy existujúce Netlačená FPCBs bude naďalej dominovať.

3D tlač elektroniky (3DPE): identifikovali sme 3DPE ako predné možnosť inovácie v oblasti vodivý atrament. Myšlienka 3DPE je kombinovať 3D tlače plastov s tlačou vodivé atramenty vytvoriť vlastný 3D tvary s vloženými obvodov. To umožní dizajn a 3D tlač a #39; smartand #39; objekty. Príležitosť pre inovácie je pri stanovovaní nižšia vodivosti atramentov a dobrú priľnavosť na rad plastových podkladov. Celkovo očakávame 2017 za rok, keď vidíme viac 3DPE zariadenia zaviedli na trh a rok kedy vidíme oznámenie atramentové produkty zamerané konkrétne na tomto trhu.

Tlačené PCB: Skutočne vytlačené PCB prijaté obnovený záujem v roku 2016. Vďaka zvýšenému úsiliu okolo atramentovej tlači jednotného - double - a multi-vrstvený PCB cieľom fanatikov a profesionálny koncoch na trhu. Použitie tlač štítku prístup pri vykonávaní PCB je sa tiež stále je jemne-ladil, mnoho spoločností, najmä v Japonsku a Kórei. Technológia je zrelší, než predtým, ale nákladové výhody ešte nie sú dosť presvedčivé alternatívou na zrelé, spoľahlivejšie a vyšší objem úradujúci technológiu. Celkovo očakávame 2017 za rok kedy humbuk okolo fanatikov/DIY PCB tlačiarne sa upokojí, hoci profesionálny viacvrstvových DPS tlačiarne bude pokračovať ich pomalé a drobného prienik. Pokrok technológie tlače štítku bude tiež pokračovať v pozadí, prevažne ázijských labs, bez významné obchodné začína.

Vytlačené tranzistory a pamäť: tlačené tranzistor a pamäte sú v niektorých ohľadoch, starú myšlienku aplikácie. Tlačené tranzistory sa nepodarilo splniť svoje sľuby. Teraz však technický pokrok, predovšetkým z Japonska, je sľubný dosť oživiť záujem o tému. Jemné tlač úzkych riadkov tu, bude potrebné. Tlačené pamäte bol tiež v semi-komerčnej výroby roky a teraz sa dajú lepšie riešiť problémy okolo výnos. Celkovo očakávame 2017 za rok keď vyhľadávanie jedinečné aplikácie tlačené tranzistory a pamäte pokračuje, a rok, keď sa atrament dodávateľov viac zaoberá tlačiarne lepšie prispôsobiť svoje ponuky.

Veľkoplošné LED svetelné polia: obchodnú činnosť okolo tlače veľkoplošné LED polia začína vyzdvihnúť. Technologickú základňu bola vo vývoji za posledných 4-5 rokov. Teraz existuje viac záujmu koncového používateľa a ďalšie tvorivé úsilie firmy vyššie v reťazci ako dodávatelia materiálu. Technologické požiadavky sú jednoduché, ale netlačené riešenia sú aj montáž výzvou na základe vysoká vodivosť a nižšiu spotrebu energie. Preto Celkovo očakávame 2017 za rok, keď sa predaj vzrastie v tomto roku hoci z veľmi malé základne.

Existuje mnoho ďalších aplikácií, ktoré sú vyvíjané pre vodivé pasty, ktoré považujeme v našej správe podrobne. Príklady zahŕňajú veľké plochy snímacieho polia/systémy, batérie balenia a rastlín ohrievače, frekvencia-selektívne windows a mnoho ďalších. Nájdete v našej správe vodivý atrament trhy 2017-2027: prognózy, technológie, hráči sa dozvedieť viac o týchto trhoch. Viac sa dozviete na budúci vedúci podujatia na tému: vytlačené elektronika Európy 2017 na 10-11 mája 2017 v Berlíne hostiteľom IDTechEx.

Dvojica:Nízkou teplotou spekania vysoko vodivé strieborné atrament pre flexibilné elektroniku Ďalšie:Výskumníci MIT vytvoriť tlačový proces pre elektronické etikety