Catalytic Sklo robí Metal Recyklácia Easy

- Apr 06, 2017-

Banky so zabudovanými nanočasticami umožňuje lekárne ľahko opakovane cenné katalyzátory

Laboratórne sklo s vstavaným paládia nanočastíc   umožňuje recykláciu a opätovné využitie cenné kovové katalyzátory jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

Kovy, ako je platina alebo zlato môže katalyzovať nepreberné množstvo chemických reakcií, ale sú drahé, čo je dôvod, prečo chemici znovu použiť a recyklovať. Zvyčajne potrebuje pevný katalyzátor sa oddelí filtráciou a čistí sa po reakcii, čo môže znamenať niektoré je stratená a obnova môže byť veľmi ťažké, ak niektorý z reakčných produktov je príliš pevný.

114875_shutterstock_522023443.png


teraz   Xiang Fei   z National University of Singapore a kolegovia potiahnuté baniek s paládia nanočastíc, čo znamená, lekárne môžu jednoducho prázdny a opláchnuť reakčné nádoby a potom použiť ku katalýza ďalšie reakciu.

Ako kovové nanočastice nelepí na sklo, FEI tím pokryl sklo s mikroúrovni koberec vyrobený zo silikónovej nanofilamenty a potiahnuté im lepkavé bielkovín podobná tej mušle použiť na pripútať k povrchu. Banka s povlakom ešte katalyzovanej reakcie účinne po použití 20-krát, pričom efektivita bude komerčné katalyzátor sa výrazne zníži po tom, čo bol recyklovaný iba raz.

FEI tím nevidel pokles účinnosti katalytickej banke pri jeho použití na výrobu niekoľkých gramov výrobku, ale nie je jasné, ale ak by tento spôsob práce v priemyselných veľkých reaktorov.

Dvojica:Electrocrystallization: Prielom v zlate Nanočastice na výskum Ďalšie:Cambrios k urýchleniu Silver nanodrát prijatie Globálne sa vznikom CAM Číne